Dakstor

Může být trestně odsouzený člověk opatrovníkem ?

Zdravím, může být člověk který je trestně odsouzený za zneužití pravomoci úřední osoby být opatrovníkem ? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Musí mít čistý rejstřík trestů. Nesmí mít žádné nepřiměřené osobní dluhy.
http://ospod.bre­clav.eu/pro-rodice-pestouny-zajemce-o-pestounstvi-nebo-osvojeni-ditete/opatrov­nictvi

Další odpovědi
Petr1491

To je pravda, ovšem pozor, člověk si může po nějaké době nechat zápisy z rejstříku vymazat…

ivzez

Ne, opatrovníkem se může stát jenom člověk s čistým trestním
rejstříkem. Opatrovníka ustanovuje soud. Podle mne není pravděpodobné,
že by se soud o dřívějším odsouzení nedozvěděl.