Konan-Pain

Pes na pozemku

Co by se stalo v případě, že by někdo chtěl pohladit psa skrz plot na mém pozemku (který by měl ceduli s tím, že na něm je pes) a ten pes by ho pokousal? Měla bych problémy já?

Nejlepší odpověď
anonym

Žádný prostor nesmí být podle platné legislativy označen slovy „Pozor, zlý pes! "
Může se použít formulace "objekt střežen psy (psem)“ nebo „Tady hlídám já“ ap.
Pokud by došlo ke zranění osoby, která vnikla na soukromý pozemek nebo by pes někoho zranil „ve stádiu pokusu vniknutí“ je úplně jedno, zda je někde varovná cedule nebo ne. Z jednání psa by neměl být vyvozen žádný postih, pouze bude třeba doložit platné povinné očkování proti vzteklině. Dospělý si nese následky svého chování sám a za nezletilé dítě, zodpovídá rodič nebo jeho zákonný zástupce.
Doplňuji:
Hafici.cz > Články > Ostatní články > Zákony a nařízení týkající se držení psů
Zákony a nařízení týkající se držení psů

Pondělí, 14. duben 2008

Výňatek z vyhlášky:
Držitelé psů jsou povinni:
při napadení cizí osoby psem psa neprodleně odvézt na veterinární prohlídku a napadené osobě vydat potvrzení o veterinární prohlídce psa
odstranit psa, který OPAKOVANĚ napadl jinou osobu (NEPLATÍ v případě napadení psem při ochraně majetku či chovatele)

Další odpovědi
www

Pouze z logiky věci:
Za určitých podmínek ano. Například když je tvůj plot přímo u veřejného chodníku a má dostatečně velké škvíry, aby mohlo jimi dítě prostrčit ruku. Něco takového totiž můžeš přepokládat předem a cedule někde na brance tomu nezabrání.
Názor

anonym

Problémy bys měla tak či tak. Musela bys prokázat, že pes má všechna potřebná očkování a že netrpí vzteklinou.
Na ceduli bych spíš dala varování: Pozor, zlý pes! Ale ani tak by ses výše uvedenému dokladování zdravotní nezávadnosti psa nevyhnula.
Pokud by mělo jít z důvodu pokousání na nějkaké trestní stíhání, tak tady by asi napadený nepochodil.

cochee

Koukám na odpovědi lidiček, co mají nastudovánu legislativu kolem kousajících psů a říkám si: lepší bude si pořídit takového rysa nebo pumu, na ty asi legislativa nemyslela ;)

anonym

cochee: na pořízení a držení zvířat, která uvádíš myslela legislativa více než dobře! Pokud se jedná o chráněný nebo ohrožený druh, lze takové zvíře pořídit za velmi přísných podmínek.
Pokud se jedná o nebezpečná zvířata (což jsou obě uvedená) je jejich držení a chov také podmíněn velmi přísnými předpisy
Pokud někdo chrání svůj majetek nebo osobu má k tomu několik možností
v mezích zákona a může to být i pes.
Když chce někdo strkat ruku do cizího plotu, za kterým je pes, musí počítat s tím, že pes může toto jednání vyhodnotit jako porušení hranice jeho svěřeného území a může ruku napadnout. V takovém případě není samozřejmě majitel psa na soukromém oploceném pozemku zodpovědný za následky .