meldova

Existuje nějaká „páka“ na zamezení vstupu nežádoucího člověka na soukromý pozemek?

Potřebovala bych zjistit,jestli existuje nějaká možnost,jak zabránit bratrově rádobypřítelkyni vstup na soukromý pozemek.Jedná se o to,že kdykoliv příjde-nezvaná-tak to skončí dost ostrou hádkou mezi ní a majitelkou (mojí maminkou).Je dosti sprostá a nejen,že mamince dělá „ostudu“ po vesnici,kde bydlí,ale zkouší z maminky tahat peníze stylem „nemám na nájem,protože tvůj syn málo vydělává …Podotýkám,že zmíněná "osoba“ je o 5 let mladší než maminka a tudíž se nedá mluvit o pubertálních výjevech.Moji maminku tyto výstupy vždy velmi rozruší.Ráda bych jí nějak pomohla,ale nevím jak.Ještě bych ráda dodala,že se zmíněnou osobou se po dobrém vyjít nedá…To už zkoušela celá rodina,ale vždy zbytečně.

Nejlepší odpověď
ReHu

Co na to bratr? Spíš by s ní měl rázně promluvit on.
Pokud není přítomen, jednouše bych jí řekla, ať odejde, nebo zavolám policii, protože tam nepozvaná a nechtěná, nemá co dělt.

Další odpovědi
standa

  1. vše záleží na MAMINCE, která jako jediná může rozhodovat KDO vstoupí na její pozemek
  2. pokud na „to“ maminka z různých důvodů nemá, pak byste měla přesvědčit bratra, aby maminku navštěvoval pouze sám bez přítelkyně
  3. pokud na „to“ bratr nebude slyšet, tak máte smůlu, ale sama nic ´oficiálně´ nezmůžete
  4. jako poslední variantu bych doporučoval určitou ´zastrašovací´ metodu…, a to zkusit nalézt vhodnou příležitost a ´skorošvagrové´ mezi 4 očima jasně a DŮRAZNĚ oznámit, že její přítomnost na pozemku maminky je např. od 20.8.2010 nežádoucí a pokud této výzvy neuposlechne, tak se o zákaz jejího vstupu na pozemek postaráte soudní cestou. Jde to ! I když právně docela složitě, ale jde to.

Vyzkoušejte tu zastrašovací metodu a když to nepomůže, tak napište, já se vám pak pokusím poradím jak formulovat ´žádost´ o soudní zákaz.

PostApMan

Za právníkem, dát bratrovu rádobypřítelkyni k soudu, požádat o soudní zákaz přiblížení(nebo tak nějak se jmenuje) z důvodu…toho a toho.
To je jediné co Vám mohu poradit – pak už připadá v úvahu pouze zlí pes a ostnatý drát.

Miroslavst

Otázka zní, zda existuje nějaká páka… Ano existuje a říká se jí montpáka. Pořádně přes záda a už se nevrátí. A pokud to nepochopí ani bratr, tak i jemu pár přidat.

Slávek

V této věci je rada prostá, s maminkou projednat kontaktování s agresorem. Pokud vstoupí na oplocený pozemek, domu či bytu, jedná se o trestný čin ke kterému zavolejte policii (linka 158). Okamžitě začnou konat trestní řízení. Pokud by pozemek nebyl oplocen, je prokazování tohoto druhu trestné činnosti problematický, ale jej jej kvalifikovat jako přestupek proti občanskému soužití (tzv.jiná schválnosti). Jestliže své jednání bude opakovat naplňuje pachatelka povinné znaky k přezkumu důvodnosti vyšetřovací vazby. Osobně se domnívám, že pachatel zarazí už jen to, že byl zadržen, vyšetřován policií a policejní cely jako takové tomu jen dodají punc :). Pozor, jedna podstatná věc je ta, že maminka musí chtít takto věc řešit. No a v neposlední řadě bych, zde spatřoval také jaké si vydírání či podvodné jednání pokud z maminky získává finanční hotovost. Kvalifikace skutku záleží ve výši škody a samotných skutkových okolnosti. Závěrem je do věci zainteresovat policejní orgán. Pokud by se jednalo o pronásledování, jsou zde trestně právní a civilně právní prostředky k tomuto jednání. V trestně právní rovině je to trestní stíhání a v civilně právní rovině je to žaloba v zákazu styku. Za obranu není se třeba stydět a proto hurááá do boje. Pokud pachateli nenaznačíte radikální odpor, bude v jednání nadále pokračovat a intenzita se může stupňovat. Doporučuji volat policii s následným podáním oznámení.