Vit Kouba

Může bůh stvořit boha?

Bůh je všemocný, a tak by mohl stvořit boha, zatím to bůh neudělal, není to tím, že se bojí konkurence?

Odpovědi
marci1

Víra na zázraky stvořila boha a náboženství

Nemůže. Podle křesťanů je Bůh jedinečná osobní bytost a ve vztahu k člověku se prezentuje jako milující Otec, který touží mít vztah se svými dětmi. Biologického otce máme taky jen jednoho. 🙂

Kepler

Bůh je iluze

Ne, boha dokáže stvořit (vymyslet) jen člověk. Jen si uvědom, kolik těch bohů na světě je a každý je jiný…

Rocker

Víra na zázraky stvořila boha a náboženství

Proč by si vytvářel konkurenci se kterou by se potom musel o všechno dělit?

Lgee

Bůh je iluze

Jesuami

I ďábel se potikal s touto myšlenkou ba dokonce toužil být bohu rovným. Nesouhlasím v anketě ani s jednou nabízenou možností.

Roman71

Zdá se, že nějak došlo ke smazání rozdílu mezi Bohem a bohem (tím, co skutečným Bohem není). Bůh (psáno záměrně s velkým „B“) je pro mne osobně skutečná duchovní bytost s absolutní mocí. Proč si vytvářet a uctívat bohy (záměrně psáno s malým „b“), které skutečného Boha nejsou schopní nahradit ani zastoupit?
Takové jednání je v očích pravého Boha pouhé modlářství, které člověku nijak neprospívá.