talka

Jak si nemáme představovat Boha jako dědečka na obláčku?

Když se modlíme „sedí po pravici Boha“?
Doplňuji:
To dědapetr: „K obrazu svému“ – ale ne fyzickému, ale duchovnímu.

Nejlepší odpověď
dědapetr

´´A Bůh stvořil člověka k obrazu svému´´Takže si můžeš vybrat jeho podobu jakou chceš.
Doplňuji:
V náboženstvích je Bůh bytost čistě duchovní, stvořitel a jediný, univerzální hybatel vesmíru. Mezi jeho atributy patří obvykle dokonalost, nekonečnost, věčnost a spravedlnost, popřípadě krása, dobro a pravda.

Další odpovědi
annas

Nějak nechápu. Citace slov „sedí po pravici“ je vytržená z modlitby, takže vzhledem k otázce mně nedává smysl.

"Věřím v Boha, Otce všemohoucího, Stvořitele nebe i země. I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho ..... vstoupil na nebesa, sedí po pravici Boha, Otce všemohoucího… "
---
Jak může Bůh v trojjediné podobě sedět někomu po pravici? Po pravici Bohu Otci sedí jeho Bůh Syn a Duch se vznáší nad nimi.

Vždyť Bůh je společné označení trojjediného , totiž Boha Otce, Boha Syna a Ducha Svatého. Jeho podoba jako Ježíše – člověk přibitý na kříži. Duch Svatý je něco nehmatatelného, projev Boží moci. Bůh otec představuje také cosi duchovního, nehmotného, nikdo ho neviděl, navíc je trojrozměrný. Věřící poznají Boha jinak, třeba láskou. Jak ji vidí, je u každého jiné, třeba projeevm lásky, hlasem svědomí …

Jenže jakékoliv světské či fyzické představy o Bohu jsou pro věřící hříšné, nepřípustné, jak uvádějí různé zdroje.

--
Pro ostatní je to třeba ten hodný pohádkový dědeček, který sedí na obláčku a když je třeba, tak pomůže a zasáhne proti nespravedlnosti. Ale zastupuje jen dvojrozměrnou bytost, nikoliv trojrozměrnou.

Drap

Představuj si ho jak chceš. Představu může mít každý jinou

gecco

Já jsem ta biblická vyjádření nikdy moc doslova nechápal…
„sedí po pravici“ – je na čestném místě…
😉
Mimochodem – pokud ´připustím´ existenci Boha, pak si jej určitě nepředstavuju tak, jak jej zvárnil Jean Effel.
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=Je­an+Effel&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl­&hl=cs&sa=X&o­i=image_resul­t_group&ei=c-zyVJmaGI_TaL67gPAB­&ved=0CCAQsAQ&tbm=is­ch
😉

Pepa25

citace: "Bůh je pouhý duch a proto nemá ani pravici ani levici. Slova: „Seděti po pravici Boží“ znamenají mít čest, moc a slávu, rovnou Bohu. Pánu Ježíši se dostalo i jako člověku v nebi nejvyšší pocty, moci a slávy, proto říkáme: „Sedí po pravici Boha Otce všemohoucího. S Bohem Otcem v jednotě s Duchem svatým žije a kraluje Kristus na věky“.
viz zdroj

Zdroj: http://katolicky-katechismus.cz/55-co-znamenaji-slova-„sedi-na-pravici-boha-otce-vsemohouciho/

anonym

Boha bych především vnímal jako systém,kde objevujeme co už objeveno je.
Doplňuji:
Gecco – Také bych lecos dokázal ztvárnit,ale raději si to vemu s sebou do hrobu.

arygnoc

je to jednoduché – boha si ako rozprávkovú bytosť môžete predstaviť ako chcete.

podľa vašich slov „K obrazu svému“ si boha predstavujete ako diabla.

;-Q

anonym

Nijak proboha,vždyť žádnej není ,nebyl a ani nebude!
To některé pohádky jsou více pravdivé ,těm se dá i věřit.
Doplňuji:
Koukni sen tenhle fim:
http://uloz.to/xLQGcy­YX/den-po-konci-sveta-remaining-the-2014-cz-dabing-avi

nnn1

V Bibli je někdy napsáno něco, jako např. to, že Kristus sedí po Boží pravici (nebo že vše je dílem Božích rukou), tak, abychom tomu mi jako lidé rozuměli. Pokud by to bylo v Bibli napsáno přesnými – duchovními – výrazy, tak by tomu lidé nerozuměli, protože narozdíl od Boha, Krista a andělů nejsme stvoření duchovní, ale tělesná. To znamená, že nám to musí být zděleno v tělesném pojmu, abychom si dokázali představit, co tím je myšleno. Snad je to srozumitelné.

Člověk je stvořen k obrazu Božímu v tom smyslu, že má napodobovat Boží vlastnosti. Vyplývá to např. z Kolosanům (Koloským) 3:9, 10, kde jsme vybízeni, abychom si oblékli „novou osobnost, která se obnovuje přesným poznáním podle obrazu [Boha]“. Možná jste to tím „duchovním obrazem“ měla namysli, nevím.

anonym

Arygnoc – Být jednou nohohou v pekle,druhou nohou v ráji a přitom být oběma nohama na zemi je lepší jak sex.

arygnoc

obávam sa, že dávam prednosť sexu – to je niekedy raj, menej často peklo.

;-Q

dědapetr

To mě povíš po šedesátce.

arygnoc

no to musí byť rajská slasť s pekelnou jazdou. :DD

mám to do 60 za pár, tak dám vedieť.

;-Q

anonym

Princip v jádru věci je všude na světě stejný,ale každý má jiné chutě,příchutě či zbarvení ,něco je alternativní vyšinutost a něco je „pravověrné“,kaž­dopádně jsou to jenom emoce na ,které se by se mělo umět „hrát“,pro mě není problém se „domluvit“ s každým,protože už dávno jsem pochopil,že rozumět lidské duši není totéž jak umíněně prosazovat svoje osobní nepodložené názory,snaha je obdivuhodná to jistě ano,ale každý v jádru funguje stejně a pro někoho jistá snaha může být v životě fatální – je to nejspíš věc přírodního výběru.