Cenobita

Jak funguje trojjediný Bůh?

  1. Duch Svatý se z Boha odděluje, pohybuje se nezávisle na Bohu na Zemí a pak se k Bohu vrací a splyne s ním, nebo je vedle něj?
  2. Když se Svatý Duch od Boha oddělí, je samostatná entita, nebo je s Bohem propojen a Bůh ho řídí dálkově?
  3. Když se od Boha oddělil Duch Svatý a neposkvrněná Panna počala Syna, byla to první výskyt Syna, nebo už předtím musel Syn u Boha existovat, aby byla potvrzena Trojjedinost, nebo Trojjedinost nebyla platná od počátku, ale jen od narození Syna?
  4. Byly všechny tři části Boha spolu před narozením Krista, tedy to byla Trojjedinost, nebo to byl jediný nedělitelný Bůh (případně jen Dvojediný, tedy Bůh + Duch Svatý)?
  5. Pokud Kristus nebyl u Boha před svým narozením, byla to Dvojjedinost, tedy Bůh a Duch Svatý ?
  6. Pokud Svatá Panna počala z Ducha Svatého, musela mít v sobě vajíčko, které bylo Bohem oplodněno. Byla to boží spermie, nebo byla Svatá Panna uměle oplodněná, tedy do ní bylo vpraveno oplodněné vajíčko či embryo?
  7. Může Bůh poslat na Zemi i Krista č. 2 , případně Krista č. 3 atd. ?
  8. Kdyby se tito Kristé pak vraceli k Bohu, byl by ještě platný princip Trojjedinosti nebo by to byla Mnohojedinnost (takové mnohobožství)?
  9. Pokud Bůh oplodnil to vajíčko (buď u sebe nebo přímo u sv. Panny), má Bůh spermie (případně vajíčka)?
  10. Pokud má Bůh spermie (případně vajíčka), kde je vytváří? Má Bůh pohlavní orgán/y?
  11. Může mít Bůh současně spermie i vajíčka, když mohl vložit do sv. Panny oplodněné vajíčko? Je možné považovat Boha za hermafrodita?

Nejlepší odpověď
annas

Nebudu na všechny podotázky odpovídat, protože nedávají smysl,, pokud jste ateista, tedy v Boha nevěříte. Věříte-li, není správné pochybovat.

Ateisté věří, že Bůh neexistuje, i když pro to nemají žádný důkaz. Agnostikové věří, že existenci Boha není možné ani potvrdit, ani vyvrátit. Věřící věří v existenci Boha, či jsou ochotni tomu věřit. Každý se rozhoduje podle toho, které informace mu vyhovují a jsou pro něho relevantní, jak si je vykládá. …

Vychází se z toho, že Bůh je nestvořený, nemá počátek ani konec, je to stvořitel světa, Ježíš Kristus, Mesiáš. Duch svatý je víra, jejíž prostřednictvím někdo v Boha věří, duchovní energie, projev božské moci.

"Proč se říká, že Ježíš je Bůh.
"Ježíš není pouze jedním z lidí, byť třeba svatým a velmi otevřeným. Má v sobě něco zvláštního. Jeho učedníci mu postupně řekli, že je poslán od Boha. Po velikonocích prohlásili, že Ježíš je Syn Boží, On sám je Bůh. Ve vyznání křesťanské víry, neboli Credu, se o Ježíšovi říká: "Bůh z Boha, světlo ze světla, pravý Bůh z pravého Boha … " Bůh je přítomen v Ježíšovi. Ježíš zpřítomňuje Boha. Mezi Ježíšem a Bohem není žádná vzdálenost, jen láska. Je zcela v souladu s Božím řádem, že se chtěl stát člověkem. Tím, že se Boží Syn stal člověkem, nepřestal být Bohem, jinak by nemohl dostatečně milovat.

  • V Bohu je tedy Otec, Syn a také jejich společný Duch, jejich vzájemná láska

http://www.pas­torace.cz/Kni­hovna/31-Proc-se-rika-ze-Jezis-je-Buh.html

O panenství Marie si přečtěte v odkazech
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-panne-marii-rika-panna-marie-kdyz-neni-panna-protoze-splodila-jezise

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-panenstvi-panny-marie-mysleno-fyzicky-nebo-jinak

„Ježíš byl v lůně Panny Marie počat pouze mocí Ducha svatého. V panenském početí Otcově církev vidí znamení, že jde opravdu o Božího Syna, který přišel v lidském těle.

Ve skutečnosti tato největší chyba v Bibli vznikla překladem hebrejské verze do řečtiny. Židovští překladatelé Septuaginty (cca 3. – 1. st. př. n. l.). chybně přeložili hebrejské slovo označující mladou ženu (alma) do řečtiny jako panna. Alma bezpochyby znamená "mladá žena“, ale bez jakéhokoliv náznaku panenství. Pokud by byla myšlena skutečná panna (virgo intacta), bylo by použito v hebrejském originále slovo betula. Z (chybného) řeckého překladu parthenos (tedy panna) se tento výraz dostal i do ostatních jazyků včetně českého.!

V odkazu si přečtěte definici Boha.
http://www.ab­cviry.cz/index­.php/dukazy/73-definice-boha

Další odpovědi
Roman71

Jak funguje? Špatně. Už Izraeité věděli, že jejich Bůh je jen jeden a ne tři osoby v jedné. Stejné je to i dnes, myšleno platné pro křesťany. Bůh, Ježíš Kristus a svatý duch nejsou tatáž osoba a už vůbec si nejsou rovni.

Mimochodem by stálo za to, čistě informativně, přečíst alespoň křesťanská řecká písma (nový zákon). Tam máš na většinu svých otázek jasné odpovědi.

Nuk nuk

Funguje asi není úplně přesný výraz :), spíš pracuje, ale to je vedlejší. Trojjedinost je poněkud theologická otázka, takže se Vám může stát, že Vám ji každý vysvětlí trochu jinak a při tom může být i více odpovědí pravdivých – prostě jde o úhel pohledu na stejnou věc a také o způsob popisu.
Pokusím se na Vaše otázky odpovědět popořadě a hlavně tak, aby to bylo srozumitelné.

  1. Duch Svatý je totéž co Bůh, je to totéž, čemu Židé říkají „šechina“ , neboli „Boží přítomnost“. Ten židovský výraz je možná daleko přesnější, než ten zažitý. Skrze Ducha Svatého, nebo lépe tu „přítomnost“ může Bůh, On osobně, být někde přítomen a působit tam, komuikovat s lidmi. V Bibli je napsáno, že Bůh je Duch. Není to tedy tak, že by od sebe něco oddělil, ono to něco způsobilo a pak se to vrátilo na místo. Je to Boží přítomnost.
  2. Když to řeknu hodně zjednodušeně a polopatisticky, tak z toho, co jsem napsala výše, vyplývá, že Vaše druhá možnost, tedy, že Bůh řídí Ducha „dálkově“, je blíž skutečnosti. Jestli Vám to pomůže k pochopení, můžete si to tak představit, nicméně, je to jedna a tatáž osoba, takže ta ilustrace má trhliny.
  3. V Bibli je několikrát zmíněno, že Ježíš byl ještě před stvořením světa.
  4. Viz odpověď č. 3. V Bibli o sobě Bůh dokonce hovoří v množném čísle. Hebrejské slovo „Elohim“, které se obvykle překládá jako „Bůh“ je v množném čísle. Předpokládá se tedy, že tím množným číslem jsou myšleni Bůh, Duch Svatý i Ježíš.
  5. Na to jsme si odpověděli v předchozích dvou odpovědích.
  6. No tak vajíčko měla zcela určitě, byla to celkem normální mladá slečna. Jak Bůh ale provedl tuhle záležitost, na to nelze úplně odpovědět. Avšak Bůh, který předtím stvořil celý svět, nepotřebuje vajíčka a spermie na to, aby mohl poslat Spasitele na Zem, i když měl přijít jako normálně narozené mimino.
  7. Krista 2 a Krista 3, ani žádné jiné posílat nepotřebuje. Kristus 1 svůj první pozemský úkol splnil. Vyučoval lidi, poukazoval na Boha a položil za naše hříchy život na kříži. V blízké budoucnosti nás čeká jeho druhý příchod, nebude to ale žádný další Kristus ale ten samý.
  8. Viz odpověď č. 7.
  9. Bůh nemá lidské pohlaví, to ale neznamená, že jakožto Stvořitel nemůže spermie a vajíčka stvořit.
  10. viz odpověď č. 9.
  11. Nikde není moc zmíněno, jakým způsobem – technicky- k Mariinu početí došlo. Bůh ale nepotřebuje klasické „lidské“ způsoby rozmnožování, on se koneckonců ani nerozmnožoval, jen k příchodu v lidské podobě použil běžné lidské narození.

anonym

1.Bůh neexistuje.
2.Bůh neexistuje.
3.Bůh neexistuje.
4.Bůh neexistuje.
5.Bůh neexistuje.
6.Bůh neexistuje.
7.Bůh neexistuje.
8.Bůh neexistuje.
9.Bůh neexistuje.
10.Bůh neexistuje.
11. Bůh neexistuje.

MonkeyKing

škoda slov

ivzez

Reakce na odpověď Annas:

Zaráží mne toto:
„Ateisté věří, že Bůh neexistuje, i když pro to nemají žádný důkaz.
Agnostikové věří, že existenci Boha není možné ani potvrdit, ani vyvrátit.
Věřící věří v existenci Boha, či jsou ochotni tomu věřit.“

Podle mne by mělo být:
„Agnostikové tvrdí, že …“ [nikoliv „věří, že…“]
a
„Věřící věří v existenci Boha, i když pro to nemají žádný důkaz“.

Nejvíc mi ale vadí první věta, ta by měla znít:
„Ateisté nevěří, že existuje nějaký Bůh.“

[Nevěřit v existenci Boha je něco jiného, než „věřit v neexistenci Boha“.
Mám pocit, že obrat „víra v neexistenci Boha“ vznikl u věřících, kteří si
jakožto věříci nedokáží představit, že někdo něčemu/v něco nevěří.
Pravděpodobně kvůli tomu ateistům podsouvají „víru“.]

Roman71

Ve kterém kostele byla vyfocena ta plastika, kterou mimo jiné používají i takzvaní svobodní zednáři?

Katka94

Spis bych se pidila po tom, proc ma na svych chramech Katolicka cirkev okultni symboly.

Svobodni zednari byli zalozeni Jezuity, coz jsou jednoduse receno Papezovi vojaci. Vnitrni (tajnou) doktrinou Papezstvi, Zednaru, Jezuitu a treba i Illumimatu (vsechno to ma jeden puvod) je uceni, ze ten „dobry“ je Satan a ten „zly“ je Jezis. Ze Satan dava lidem poznani, osviceni, vyssi uroven byti a ja nevim co jeste. Lidi, ktere uci vnejsi doktrinu – prekroucene uceni o Jezisi, kde je pravda smichana se lzi, nazyvaji Gojove, stado, dobytek – porotoze slepe veri tomu, co jim strcili pod nos.
A to je duvod, proc Zednari, Katolicka cirkev a nebo treba hnuti New Age propaguje tyto symboly. Je to vsechno jeden velky celosvetovy svod, jak odvest lidi od praveho Boha Bible.
Kazdopadne nerada bych se tim dotkla samotnych katoliku. Vetsina vericich toto samozrejme vubec netusi. Kazdopadne je dobre si napr. V Exodu 20 prostudovat opravdove desatero a vzdy mit na prvnim miste jako autoritu Bibli a ne tradice nebo cirkev.
A pokud mi napriklad v Bibli 2. Prikazani rika, ze se nemam klanet modlam a Katolicke kostely jsou plne soch, tak je jasne, ze je neco spatne. Ne na obycejnych vericich, ale na uceni.

Ne kazdy, kdo mi rika Pane, Pane, vejde do Boziho kralovstvi.
Neverte vsemu, co vam rikaji cirkevni predstavitele – oni sami muzou verit tomu co rikaji, ale to stale nemusi znamenat, ze je to pravda. Jedinou jistotu mate v Bibli.

Roman71

To Katka94: Naprostý souhlas.

Víra za žádnou cenu nesmí být slepá, jinak je zavádějící na zcestí. Chce to nejen číst Bibli, ale také zkoumat (Skutky 17:11).