Rokio

Je stejná propast mezi zvířetem a člověkem jako mezi člověkem a řeckým bohem?

Odpovědi
kyrosveliky

jiná odpověď

Ne. Člověk je jako zvíře jen vyvinutější a ať se díváme na jekéhokoli Boha/bohy (z různých náboženství a mytologií), tak jsou božští tedy dokonalí, vládnoucí, nad fyzickým světem. Mimo jiné nesmrtelní a věční (no, i když pro všechny mytologie to neplatí – třeba severskou, germánskou, částečně snad i pro egyptskou a další).
Člověk umí mluvit, pracovat rukama, efektivně spolupracovat (to umí i některá zvířata a hmyz i dorozumívat se, i když ne na takové úrovni jako my…), umí myslet, je si vědom sám sebe. Pořád, alen jen pozemský a „bezvýznamný“ červ.
Člověk bez svědomí nebo bez socializace a dobrých mravů může být to nejhorší zvíře (pudový, destruktivní, ..), zabíjet pro potěšení, ubližovat pro radost.
Bůh/bohové = omnipotentní, nad vším. Člověk je „pod vším“, moc je často jen iluze a ta jistá míra moci platí jen v jistých mezích fyzických zákonů a hlavně spíš jen v lidském společenství. Jinak je prakticky bezmocný, obzvlášť jako jedince. Některé vynálezy mohou dodávat učité výhody, ale i tak… My nemáme nic pod kontrolou. Jsme prakticky „impotentní.“ :D
Pak už je to jen otázka, čemu věříš.

Kepler

jiná odpověď

Nikdo neničí planetu tak jako člověk v porovnání s veškerou faunou na světě. Takže tady propast je, a to obrovská. Ale jak lze porovnávat člověka s jeho vlastními výmysly?

Mc Merkurion

jiná odpověď

… jak může bejt propast mezi něčím, co neexistuje ??? takže nelze srovnávat …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.