zvonisek

Je možné, že bych měla na sobě ducha?

Že by na me sedel a ovládal mne. Nemyslím si to. Jen mne to napadlo.

Nejlepší odpověď
agentpv

Nechci strašit, ale je. Tento příběh je pravdivý! Známá – byla průvodkyně na zámku, jemná a citlivá žena. Ten rok tam čerstvě vystavili posmrtné šaty několika zemřelých členů šlechtické rodiny (je to hrozné, ale opravdu vysvlékli mrtvé kostry, šaty a osobní věci vyčistili a vystavili). Jedna z těch mrtvých dívek, 14letá komtesa, zemřela na choleru a její duch pak zřejmě hledal na zámku své šaty, šperky … si „sedl“ na tu průvodkyni. Ta od té chvíle měla neustále pocit, že s ní někdo pořád je, i v noci. Průvodkyně začala být daleko více unavená a vyčerpaná, kolem sebe neustále slyšela nějaké vzdychání, pláč a neznámá slova… Noc co noc se ji zdávalo, že je mladou holkou ze zámku a že umírá na choleru… Po nějaké době se s problémem vydala za kamarádkou (obě dělaly do meditací apod. věcí), aby jí kamarádka od ducha pomohla. Po několika rituálech duch tělo opustil a ta průvodkyně byla zase volná. Tedy než se stala mojí manželkou. Od více průvodců jsem slyšel, že každý zámek a hrad má své strašidlo či strašidelnou místnost, kam se jeho zaměstnanci bojí vstupovat.

Další odpovědi
Palpatine

To záleží jak to myslíš. Myslích ducha mrtvého či svou duši? Taky je rozdíl „na sobě“ „ve mně“ a když je někdo „přilepený na tebe“ v tom smyslu, že je stále u tebe. To je těžko říct, je to klidně možné. Záleží na tom čemu věříš.

autacek

Tak určitě je to možné. Pomohou ti v Bohnicích.

hapiky

Ten kdo si myslí, že bude vypadat moudře tvrdí, že nic takového neexistuje.
Naopak ten, který věří všemu, může být hloupý.
Moudrý je ten, co věří až se nějakým způsobem přesvědčí o existenci něčeho takového či podobného, nebo jen prostě věří tomu, čemu se dá věřit i bez 100% důkazů, nebo důkazů nepřímých.
Ovládání mysli existuje, to vám může předvést každý průměrný kouzelník, umí to do určité míry ale i spousta obyčejných lidí.

EKSOT123

Můj kamarád se zabýval esoterikou, práce s kyvadélky a pod. A měl mimořádné schopnosti. Pak ale byl na nějakém větším křesťanském setkání, kde kněz- přednášející v jednu chvíli udělal hromadný exorcismus- a můj přítel prý si náhle uvědomil, že ty jeho schopnosti nejsou z něho, ale z někoho jiného, kdo s ním spolupracuje. Přímo pocítil jeho opřítomnost. Poté své mimořádné schopnosti ztratil, čehož prý vůbec nelituje. Jinak ale netvrdím, že lidé s mimořádnými schopnostmi to nemohou mít ze sebe. Zkrátka je to tajemství, do toho světa nevidíme.