hakkk98

Mutace hlasu, co pomuže?

Dobrý den, už druhý rok přišerně mutují, občas tak že nemužu mluvit vůbec, nevíte co by mohlo pomoct kromě času?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud mutování hlasu probíhá normálně (hlas přeskakuje, ´kráká´…), pomůže opravdu jen čas – stejně, jako holkám ´časem´ opravdu narostou prsa a ´přijde´ menstruace, i kluci ´domutují´…
😉
Pokud ti naopak hlas zůstává v dětské poloze, mohlo by se jednat o třeba poruchu štítné žlázy (je to léčitelné).

Další odpovědi
ivzez

Opravdu se to vyřeší až časem.

V případě momentálního problému (nemožnost mluvit)
se doporučuje zavlažování (časté pití, inhalace).

Pomoci by mohl i čaj s medem
(pozor, ne samotný med, který „škrábe“ hlasivky).

luky.1986

Zasoulozit si, opit se jako poradnej chlap a najit si praci. Pak to hned prejde:-)