jakub kovac

Proč v 17 letech stále mluvím vysokým hlasem, ač dokážu mluvit i hlubokým? Je to normální? Splynou tyto dva hlasy někdy?

Dobrý den. Je mi 17 let a od zhruba 13 nebo 14 let mám dva rozpoložené hlasy. Jeden hluboký a druhý vysoký. Hlas se mi asi tak od 12 let už vůbec nezměnil, ale vytvořil se mi druhý mnohem hlubší hlas, ale já stále mluvim tím vysokým, ale dokážu mluvit i tim hlubokým. Vůbec tomu nerozumim, jestli je to normální a kdy tyto dva hlasy splynou do jednoho.

Odpovědi
Kelt

Nevím, snad by ti měl odpovědět lékař. Možná to souvisí s funkcí hlasivek, s hormony s emocionálním stavem a podobně. Někdy to člověk neuhlídá a přeladí se hlasově.

1978fugu

ahoj, možná moje odpověd už bude zbytečná, ale já jsem to měl stejně. A po konci puberty se ty dva hlasy postupně spojily v jeden hlubší… Jan

MichalllT

Můžu se zeptat, jak to nakonec skončilo? Mám totiž úplně stejný problém a nevím, co s tím…