DaiWoman

Proč kluci mutují?

Nejlepší odpověď
quentos

Je to proto, že stejně jako většina jiných změn neproběhne ani změna dětského hlasu v mužský z minuty na minutu, natož ze dne na den. Období mutace je tedy jakýsi přechod – z dětského hlasu v hlubší, mužský. V odkaze se píše, že je to dáno prodlužováním hlasivek v daném obodbí:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrtan

Je to tedy věc naprosto přirozená, které je nevhodné a nepřístojné se smát, jak to ženy často činí.

Další odpovědi
MacChill

Protože se jim vyvíjí hlasivky…

I dívky mutují, ale neni to tak znát

Drap

Je to dáno již v genech lidí. Muži v období dopspívání často mutují.

venkovan

Ale holky taky, jen ne tak silně.

samicek333

Možná aby měli silnější hlas a mohli na sebe řvát?