paulii

Modrá smrt

Dobrý den. Chtěl bych Vás požádat o radu. Před rokem jsem si koupil nový notebook (acer aspire 5755G, WIN 7), ale poslední dobou se mi pořád objevuje modrá smrt. Asi před 2 měsíci mi to vyběhlo poprvé, potom nic a před dvěma týdny mi to naskakovalo jednou za 24h. Vždy jsem musel dát oprava systému windows jinak jsem nemohl počítač spustit. Naskočilo mi to vždy když se měli ukázat účty. Potom týden nic a naskakuje mi to znovu. Nemohl by mi někdo prosím poradit, byl to notebook za 16 000 a nechtěl bych ho rozbít. Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Píšete mi abych si přeinstaloval OS. To mě napadlo jako první, akorát že jsem dostal notebook od otce a ten ho koupil od kamaráda z práce a CD na přeinstalaci nemám. Před těma dvěma týdny to byl vir ale našlo mi to ale asi až po třetí kontrole antivirákem (avast). Ale nic jsem nestahoval tak mi to příde divné. Zatím jsem zkoušel jenom jednu. Tak uvidím

Nejlepší odpověď
badisko

Nejlepe udelas kdyz si zalohujes data preinstalujes celej Windows …pokud mas instalacni CD..postupuj takto…dole u navodu jsou obrazky…a pokud mas Windows v PC..tak se jeste podivej tady take je to nazorne predvedeno ..http://extra­windows.cnews­.cz/navody/ob­nova-operacniho-systemu-windows-7-bitove-kopie …potom uz jen zde ..http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/in­stalling-and-reinstalling-windows-7 …PS;branik zase spamuje to je teda des..jako by jsi to nemohl dat na sklo ..:D…
Doplňuji:
aby se ti do Pc dostal vir nemusis nic stahovat …staci otevrit obrazek nebo prijit na zavirovanou stranku…Avast ma dost falesnejch poplachu tak to vir ani bejt nemusel …vyskousej to projet timhle ..http://www.e­set.cz/cz/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/ je to bez instalce takze je to jaks taks bezpecne..jinak jak uz jsem psal …kdyz koupis PC tak mas v pocitaci windows ..nainstalovany a ten jsde prehrat primo z nej …klice (product Key ) od tveho windows budes mit pravdepodobne zespoda notebooku nalepenej…zkus tohle …servis ..nebo preinstalovat Upne vsechny ovladace v PC…http://w­indows.microsof­t.com/cs-cz/windows7/restore-your-computer-from-a-system-image-backup

Další odpovědi
anonym

Pokud mi vložíte dump BSOD tak Vám řeknu více.

nonnel

Mně jednou pomohlo najetí do nouzového režimu. Po spuštění počítače mačkej F8 až ti najede tabulka, ze které máš možnost výběru (normální spuštění atd). Docela nahoře je Nouzový režim. Najeď na něj kurzorem a stiskni Enter. Až se dostaneš do Windows, tak se ti objeví okno, kde je mimo jiné Spustit od bodu obnovení. Zvol tuto možnost a vyber asi tak 3. bod zpátky. Nevybírej ten nejnovější. Před tím si ovšem udělej zálohy tvých souborů (když tě počítač do Windows pustí). Mně to tenkrát pomohlo. To je chyba, která se strašně špatně hledá. Když to nepomůže, tak to přeinstaluj. Kup si ale W7. Ten už modrou smrt snad nemá.

Braník

zkus tady něco dočíst
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­dr%C3%A1_obra­zovka_smrti
Doplňuji:
zbytek máš v poště/ve zprávách/

kablik

ten počítač je přece v záruce, tak co řešíš, rady zdejších rádců jsou potěšující ale tohle vypadá na práci pro odborníky v servisu, nebo už jsi to zkoušel?

pl4toon

Dejte notebook do servisu. Jestli je rok starý, tak určitě je ještě v záruce, jak píše kablik.
Ale bacha na warez, také by vám v servisu mohli tu opravu naúčtovat a zdůvodnit to tím, že ten problém byl způsobený nějakým nelegálně drženým programem. Takže pokud možno přeinstalovat Windows (pokud ho tedy máte legálně) a pokud problém nezmizí, tak směr záruční servis.

Jsemtady

Pokud jsi mel antivirak aktualizovanej a spustenej, tak jedine by se ti tam vir dostal pokud potvrdis neco co nemas typicky veci typu „ve vasem pocitaci jsme nasli 1000 viru“ kliknete pro odstraneni, nebo jine podvody treba pro shlednuti tohoto videa musite nainstalovat toto .. jinak se ti tam nic nedostane.
Mno u toho notasu bys mel mit nejaka lejstra ve kterych kdyz nic bude kod originalnich win, pak si je muzes stahnout, vypalit a nainstalovat a zadat ten kod, nebo tam byva cd obnovovaci .. pokud nic tak si je holt sezenes jinde, treba koupit:-)