Bronzový

Měli jste někdo vanilkovou Coca-colu s Tuzemákem speciál = kávový rum?

Jak vám ta kombinace chutnala v porovnání s obyčejnou kombinací cola-rum?
Doplňuji:
Fakt užitečné odpovědi :DD

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Samé užitečné odpovědi, co?
:-)
Tak ti ještě jednu přidám :

Co to piješ za blívajs? To může vypadat jen na strašnou opici...pij raději Amaretto di Alfino, to je jakoby kávové, nebo spíš se má pít ke kávě; teď si ho právě nalévám, tak uvidím, jak vlastně chutná, už jsem ho dlouho neměla(vydrží i několik desetiletí). Tak jsem si lokla - pardon, chutná jinak, je mandlový(likér).

Další odpovědi:

Zlatý

teda nechci rejpat--------------------ale Tuzemák není "RUM"(a ani nikdy nebyl). Jinak pokud chcete kávový rum,tak nejlepší je Kahlúa,pak taky Tia Maria

nikdy jsem to neměla ale nemusí to být špatné :)

Bronzový

já moc Coca colu nepiju, ten rum nemusí být špatnej
Doplňuji:
vlastně Colu nepiju vůbec

Bronzový

Coca-colu piji jen zřídka, vanilková cola mi vůbec nechutnala.
Škoda rumu ;-)

Pokročilý

Já radšji čistý rum...

Diskuze k otázce

Bronzový

Questman

Tak včír jsme měli van. Coca-colu s tím speciálem božkovem a vůbec to nebylo špatné :3
Sice docela sladký ale dobrý, chutí bych to přirovnal asi k nějakému dezertu :D

Stříbrný

Agneta

Questman >>> takže ty piješ Coca colu, s nějakým chemickým vanilkovým aromátem, k tomu Tuzemák = "nejjedovatější nápoj býv. ČSSR"(RUMOVÉ ARÓMA-náhražka třtinového rumu), a to si dáváš pak do piva, přikusuješ burgr a v každé nosní dírce pokuřuješ cigeretku?:DDD

Bronzový

Questman

Já jsem celoživotní nekuřák ;)
Co ti připadá tak "jedovatého" na rumové tresti? A co je podle tebe tak hrozného na vanilkovém aromatu? (které se mimochodem přidává skoro do každé sušenky, bonbonu apod.?
Neříkám, že tuzemák je kdovíjak zdravý ale jeho škodlivost zdůvodňuješ naprosto nepřesně a vcelku úsměvnými argumenty ;)

Bronzový

Questman

Pijeme už roky na grilovačkách colu s rumem a vyhovuje :3
Jako upřímě si neumím představit, že budu přikusovat burgr a pít u toho nějaký babský lepidlo o.O

Stříbrný

Agneta

Questman >>> jak už píše mojítek - Tuzemák není rum ! Pij raději "babské lepidlo" (ale až po burgru a pivu)

Bronzový

Questman

Když chcete slovíčkařit tak prosím ale v Čechách byl odjakživa tuzemský rum ;) Nějaká podělaná eurokomise si může říkat co chce ale pro mě je to rum a vždycky bude.
Jestli si myslíš, že je mandlovej likér dobrý pití, tak ti to sice brát nebudu ale nemáme se o čem bavit :D

Zlatý

mojitek

Questmane -to není o slovíčkaření,přeci.Víš z čeho se vyrábí "Tuzemák" a z čeho "Rum" ? Já vím dobře,že za komančů a nějakou dobu potom bylo na etiketě "RUM",ale ve skutečnosti to s rumem nemělo vůbec nic společnýho.Byla to pouze napodobenina dobarvovaná a dochucovaná karamelem,nic víc(má to imitovat tmavé rumy).To se mohlo stejnětak jmenovat whisky/ey , Absinth,vodka nebo gin-vyšlo by to nastejno.Tady nejde o to kde se to vyrábí,jde o to,že Tuzemák patří mezi "ostatní lihoviny",a vyrábí se destilací brambor.Oproti tomu "RUM" je destilát z cukrové třtiny. Je to prostě nebe a dudy,to je jako kdybys Becherovce říkal Campari

Bronzový

Questman

Nojo ale když mi tu slečna řekne že tuzemák s colou mám nahradit kávovým lepidlem :D
Máš pravdu ale já jsem zvyklý na pojem rum a asi se to neodnaučím :/ Mě k tomu prostě tuzemák nesedí, rum mi zní tvrdě a ta bílá sladká voda, které se tak správně má říkat mi prostě nepřipadá jako rumák k pívu :)

Zlatý

mojitek

oprava : cocktailů...

Zlatý

mojitek

jj,sice je to dobrý,ale ty lepidla jsou spíš pro ženský,to je fakt. Jinak cola+bílý rum(pravý)s pár kapkami z limety = Cuba Libre-je to jednoduchý,ale skvělý pití.Je to jeden z nejprodávanějších cocktalů.Nebo dobrá alternativa je kořeněný rum(např.Capt.Morgan Spiced) je taky supr.A myslím,že kořeněný vyrábí i češi-myslím že by ti to chutnalo...

Bronzový

Questman

Morgana i bílý rum jsem měl jak samotný tak s colou :) Ale tuzemák s colou mi přesto chutná dál :D Holt jsem nenapravitelný :)

Zlatý

mojitek

Questmane,jseš nenapravitelnej prostě :D mnoo,i já občas skousnu Tuzemáka a zapiju ho kolou.Brambory mají přecijenom taky něco do sebe ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.