Bronzový

Měl by člověk vážit stejně, jako je jeho výška? Je to pravda, nebo ne?

Mám dotaz, jenom tak jsem si spočítal na internetu BMI, zadal jsem tam svoji výšku a váhu 176 cm a 76 kg a zobrazilo se mně tam pár kilo nadváha, jak je to možný, když všichni říkají, že člověk by měl mít stejnou váhu i výšku? Nebo to není pravda nebo to BMI je všude na internetu jiný?

vlastně ne myslím tím např: 176cm a 76kg
Předem děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ideálna hmotnosť (váha) je viac menej poplatná dobe, prostrediu a mnohým iným faktorom (kondícia, vek, pohlsvie, množstvo tuku, svalstva, ale i rožná doba, ...), taká marylin monroe by dnes bola neskutočne tučná herečka.

ale k tým indexom.
pred cca 40-imi rokmi sa hovorilo, že ideálna hmotnosť je výška-100.
dnešný index bmi má [zhruba] vzorec (výška-100)*0,9.

podľa bmi je ideálna hmotnosť pri výške 176 cm 76 kg - 7,6 kg = 68,4 kg.
ale - každý sme iný, nehovoriac o hmotnosti kostí, rozložení tuku, množstva svalstva, takže nejaký index asi nie je moc univerzálny.

;-)

Další odpovědi:

Zlatý

"Stejnou váhu i výšku"? To myslíte vážně? Takže při 176 cm byste měl vážit 176 kg? To asi ne, že.
Ale i kdybyste měl na mysli, že váha by měla být stejná jako "výška minus 100", v žádném případě to neplatí stoprocentně. Jak správně upozorňují ve zdroji, v případě BMI se vždy jedná o výpočet pouze orientační, "protože se při výpočtu nepřihlíží k dalším důležitým aspektům, jako je věk, procenta tukové a svalové hmoty, stavba těla, pohlaví".
Podle níže uvedeného zdroje je Vaše BMI ještě v normě, není tedy třeba se znepokojovat. Zde vidíte, že se jedná skutečně o orientační výpočet, když podle jednoho zdroje je to v normě, kdežto podle jiného už mírná nadváha.

Zdroj: http://www.fithall.cz/rest/tip y/bmi.html?gclid=Cj0KEQjwrJ2tB RD13N7T5u7k9I8BEiQA5APAAOExx-W X1HW-LcYWwTi0TgVK1sJgX3hERVte_ mPsJ_caAhHR8P8HAQ

Zlatý

tak to já bych vážil 188kg ..podle tvejch výpočtů ;q

Zlatý

Svojho času sa hovorilo, že "BMI ideálneho amerického muža" = výška-100±8%
Ale ako tak pozerám na "pochodujúce živé pollitre piva" a "namakané sklady umelých výživ" je tam skôr to "+"
PS.
arygnoc,
tak ako doba sa mení, tak aj ideál krásy sa mení s dobou, potom aj "ideálna váha" sa mení, všetko má súvis so všetkým...

Zlatý

To platilo kdysi dávno a hlavně to bylo výška v cm nad 100. Mělo se myslím odečíst cca 10 %.
Také BMI je už out, protože nepočítá s dalšími faktory. Ale orientačně lze brát v úvahu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.