terry

Máte oblíbenější cukroví, které recepty dědíte po generace nebo raději novější recepty?

Doplňuji:

Udělaly jste mi obrovskou chuť. Na něco.
Myslíte, že byste mi mohly nějajý recepis poslat?
Nepečené nám chutná a dobře se dělá. A rychlé a jednoduché košíčky, jak píše Dami, ty by se také šikly.
Pokus můžete, chcete a pošlete, moc díky.

Nejlepší odpověď
iceT

Mě chutná skoro všechno.Je fuk,zda starý rodinný recept nebo nějaká inovace.
Loni jsem třeba dělala jen nepečené kousky,protože mi odešla trouba a jaký úspěch jsem slavila u mamky…Třeba takový hovínka(původně to měly být kuličky,ale jak jsem je obalovala v rozpuštěné čokoládě,tak ztrácely tvar,proto hovínka)ale mamce velmi chutnaly,jen nemůžu najít recept.Nebo košíčky z ořechové hmoty,plněné višní a zalité čokoládou…

Mamka se ptala,kde jsem na ty laskominy přišla,ale všechno jsem měla vystřihované z časopisů(zase bych si měla recepty asi přetřídit)Mamka zase je na tu klasiku,pracny a linecké,kokosové pusinky holé i slepované.Her­got,mám chuť na cukroví…

Další odpovědi
Damiana

Já cukroví nemusím, ale šíleně mě baví ho dělat. Rodinnou klasiku moc nedělám, protože od té doby, co jsem začala improvizovat s košíčky a měly všude obrovsky úspěch, dělám jich hodně druhů. Manžel je má také nejraději (ale musí být hodně naplněné:-). Z těch, které mám už napečené vedou ořechovo-karamelové. Jsou hodně rychlé, jednoduché, a snad právě proto tak báječně chutnají:-)
Doplňuji:
Ráda ti dám recept. 🙂 Ale dělám všechno od oka, takže přesný rozpis to nebude. Ale není to nic složitého, hustota jako na linecké. Mouka hladká (já dávám i celozrnnou, protože hezky voní – nejen:-), třtinový a moučkový cukr, mleté vlašské ořechy, jedno vejce, máslo, vanilka, lžíce medu. Těstem plníš košíčky (tence). Upečené naplníš směsí (drobněji sekané vlašské ořechy, zkaramelizované kondenzované mléko – koupíš už hotové, trocha javorového sirupu pro vůni – nemusí být). Po rozležení je to chuťově úplně stejné jako medovník (jestli ho máš ráda, budeš nadšená:-).
Výborné a také rychlé jsou nugátové. Těsto: hladká mouka, máslo, vanilka, moučkový cukr, jemně sekané mandle. Opět – upéct košíčky. Náplň: rozpustíš tři hořké čokolády v troše smetany ke šlehání a přidáš celé slazené kondenzované mléko Salko. Hmota se nejdřív nezdá, ale po chvíli míchání úplně zleskne a začne se táhnout. Můžeš pak plnit košíčky jenom tímhle čistým nugátem, nebo do něj lze přidat nasekané, pražené mandle v karamelu, kandované ovoce atd. Dobré je košíčky nejdřív potřít kyselým rybízovým džemem (hodně pikantní je třeba černý rybíz ale maliny jsou také super:-)

hanulka11

I když mám recepty po mamince , stejně to chutná jinak . Myslím, že tam vždy přidala trochu tý svý lásky, proto bylo cukroví tak jedinečné. Já dělám nejvíc velká vosí hnízda plněná ananasem , ty u nás jdou nejvíc na odbyt . Recept je klasický,ale po tom co se objevily na trhu rozvírací formičky velká a malá , mi připadalo toho krému nějak moc ,abych dala do velké formičky -tak jsem začala dávat ještě kousek ananasu a věřte jak je to výborné .Dělám tmavé a světlé . Košíčky dělám taky linecké a naplním je ořechovou nádivkou s rumem a navrch půl vlašského ořechu.

manon

Mám recepty zděděné po prapředcích a mám i nasbírané nové a taky si inovuji, zkouším, měním. Každý rok je problém ne co udělat, ale co neudělat :) – každému chutná něco jiného a proto musím dělat i některé druhy, které bych já sama vynechala. Já sama taky spíš peču a nejím. A taky nepeču – z nepečeného – letos budu dělat třeba sušené vypeckované švestky plněné oloupanou mandlí, namočené v čokoládě a sypané kokosem. Hotové se pak vloží do papírových košíčků.

Eva_1

Pretoze zijeme v case ked nemame vela casu sa venovat vareniu, ja som sa preorientovala na chutne a rychle cukrove. Na Vianoce prichystam gulicky z 220 g OREO susenky ktore dam do hrubeho pastickeho (mikrotenoveho sacku, a rozdrtim valeckom. Vsypem do misky, pridam velmi jemny tvaroh (philadelpha 110 g an zamiesam to hladka. Rukami vyformujem gulicky ktore namocim do bielej alebo tmavej cokolady. To je parada! Dam na voskovy papier stvrdnut a servirujem v papierovych kosickoch. Mozes posypat farebnym cukrom ked je cokolada este makka.

terry

Dami, diky. Jsi zlato.
A…ty susene svestky s mandli v cokolade delam taky. Uz nekolik let. A sklidily uspech i mimo van.cukrovi na oslavach.

Damiana

Rádo se stalo. Jsou fakt skvělé. Ty ořechy v tom karamelu neuvěřitelně změnou a zvláční. Věřím, že si doma pochutnáte.:-))