Avatar uživatele
anonym

Lžete lidem často a nebo skoro nikdy?

Doplňuji:
No já jsem třeba dosud lhal opravdu ojediněle a nepřijde mi že by se mi to nějak vyplatilo. Asi zkusím lhát a třeba se mi to vyplatí :) no podle mě je dnes lež nejvíc užitečná … jak říkám já .. v jakém prostředí žiješ tak se taky chovej a pokud žiju v Čechách tak se vyplatí lhát..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kapka, suaeda, jirkajirka, gagaga, marci1, Bad Wolf před 3687 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Na každou lež se jednou,dříve či později přijde.
Je ale známo,že všichni víceméně lžou,nebo neříkají celou a úplnou pravdu.Pokud to nikomu neuškodí......

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

snažím se mluvit pravdu, malá tajemství si nechávám
pro sebe a ta nejsou lží, jinak jsem zalhala párkrát v
životě a již to neudělám, protože se na lež vždy přijde :)
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=l%C5%BEe­te

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Kdo někdy v životě nepoužil „milosrdnou“ lež ? Ale jak si potom má pamatovat, co komu napovídal ? Raději mluvit pravdu ( pokud to tedy lze ). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Říci někomu pravdu do očí, to vyžaduje velkou odvahu. Sám jsem pro to měl v životě nejeden problém. Nelžu,raději mlčím. Myslím si že ti co lžou nějak lépe proplouvají životem.Mluví se že kdo lže ten i krade. Zamyslete se nad našimi politiky i některými lidmi ve svém okolí.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj, briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Bad Wolf

Po pravdě nelžu lidem nikdy (bez toho skoro), ale také vím ve kterých případech není dobré abych byla příliš upřímná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Lhát jsem se odnaučil už dávno – nikdy jsem si nepamatoval co jsem komu napovídal, přesně jak říká marci1. Tak jsem si zjednodušil život a nelžu a nedělám takové věci, abych lhát musel. Krom odůvodněných výjimek (např. jedné účelové lži v odpovědi na otázku zde).
Doplňuji:
Chceš žít ve světě, kde je lež normou? Určitě je snadné se přizpůsobit, ale není lepší být „apoštolem nového pořádku“?

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

no tak to asi může posoudit až ten posluchač, né? Vyjádřím se třeba: „nejvíce ok je člověk, kterej baští maso“ ..no a hned jsem lhářem pro vegana, zatímco třeba pro masožravýho zabedněnce jsem v tu ránu cool člověk pravdomluvec. Je to vo tom, že pokud ti celej život lhali, nemáš pak tušení, jaká ta pravda je. A z takovýchto lidí, kterým celý dětství lhali (rodiče, škola, atd.) se rekrutují ti nejzdatnější podvodníci. Takže jediný, co ti zbejvá a co za život stihneš, je mluvit tu svou pravdu ..a čím větší otupění, tím větší výřečnost, tam to fakt bejvá úměrný :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Přesvědčivě lhát jsem nikdy neuměl a tak je zbytečné se o to snažit. Nelžu a pokud jsem zahnán do úzkých, tak buď odpovím po pravdě, což je někdy krušné, a nebo mlčím. Mlčení je také odpověď.
Jinak v dnešní době se ani tak nelže, jako spíše mlží. Řekne se nějaká část pravdy tak, aby to vypadalo, že se tím myslí něco jiného. Nebo na jasnou otázku nedá dotázaný jasnou odpověď a blábolí všechno možné jen ne to co se po něm chce. Snaží se to zamluvit a převést řeč jinam, aby nemusel buď lhát anebo popravdě odpovědět. Častá nemoc našich vyšších představených.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle nutnosti.....­......... :ß

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Lžu vždy a všem. I zde na těchto stránkách lžu jako když tisknu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radomír.cz

No, někdy když je potřeba musím zalhát. Také se někdy říká milosrdná lež.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Často ne, jen tak jak je třeba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek