bolak

Lze složením stravy ovlivnit hladinu dopaminu?

A pokud ano tak které potraviny dopamin zvyšují a které naopak snižují.

Nejlepší odpověď
IK

Mně stačí jóga, hlavně meditace, ale připojuji citaci z odkazu.
„… zvýšit hladinu dopaminu. Jezte potraviny s vysokým obsahem tyrosinu, například avokádo, mandle, mléčné výrobky, mandle, fazole, dýně a sezamová semínka. Ovoce a zelenina jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit neurony, které používají dopamin před poškozením volnými radikály. Jablka, řepa, meloun a zelená listová zelenina jsou dobré stavební kameny pro dopamin. Nejezte potraviny, které obsahují velké množství cholesterolu, nasycené tuky, cukr a ty, které jsou rafinované, ty jsou v rozporu s funkcí mozku a mohou způsobit klesání hladiny dopaminu. Vyhněte se kofeinu, který jen dočasně zvedá náladu, což má za následek nižší úroveň dopaminu než dříve. …cvičení…meditace…“

Zdroj: http://www.czech-health.com/cs/zdra­vi/201307/163423­.html

Další odpovědi
marci1

Lze. Nejdůležitější jsou bílkoviny : maso, drůbež, mléčné výrobky a pšeničné klíčky. Z nápojů káva a čaj, nejlépe zelený s přidáním trošky kajenského pepře. Dále doplňky stravy : kyselina listová, ženšen, thiamin a zinek.
Podrobněji : viz odkaz.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/222781-co-delat-kdyz-mozek-stavkuje-a-clovek-prestava-mit-chut-na-sex.html

zjentek

lze se zbavit veškerých závislostí a tímto procesem zpětně zregulovat přirozenou tvorbu dopaminu v organismu. Nedovedu si představit, jak by potraviny asi mohly ovlivňovat hladinu dopaminu, kterou jsme třeba před jídlem zvýšili jeho fázickou sekrecí. Tudíž k přirozeným pocitům štěstí a zdraví se dostaneš pouze a jen odstraněním závislostí, skladba diety je až sekundární a bez primárního nepracuje,)
Doplňuji:
hlavně ne doplňky stravy, které jsme si sami nepřinesli z přírody. Při pohledu do lékárny je taky možné vidět, že se svět zbláznil a proč lidem chybí třeba dopamin ,)