Marketka13

K čemu jsou dobré zelené potraviny?

Kamarádka mi říkala, že užívá zelené potraviny a tak jsem se chtěla zeptat k čemu jsou dobré a jestli mají opravdu kladné účinky?
Doplňuji:
Odpovědi jsou v diskuzi

Nejlepší odpověď
www

Jednoduše neobsahují žádné škodlivé látky jako rostliny dospělé. Tam se vše nechtěné dostává až následnou péčí při růstu, zvyšováním produkce a ochraně rostlin.
Jsou to totiž převážně teprve klíčící rostliny.

Další odpovědi
Děda Louda

Třeba takový zelený salám ti po požití zcela výrazně zvýší pohyblivost.

Wang

Asi bude dobrý ujasnit si, co myslíte obě pod pojmem zelený potraviny.
Myslíte BIO potraviny?
Myslíte rostlinný potraviny s obsahem chlorofylu? Tedy zeleninu?
To je jak kdyby to psal Marťan (obsahově i stylisticky).

Zelenina se neužívá. Je to pro člověka (už po staletí) přirozená potravina.
Zelenina je v potravě důležitým zdrojem vitamínů, minerálních látek, vlákniny a dalších prospěšných látek.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ze­lenina
Třeba vláknina v zelenině obsažená působí dobře na trávení (podporuje činnost tenkýho střeva)
http://zeny.e15­.cz/clanek/zdra­vi/vlaknina-v-jidelnicku
.

ivana525

A nemyslíte spíš chlorellu a mladý ječmen? Také jsem slyšela, že pomáhají, například posilují imunitu, pomáhají od chřipky, alergií, se střevními problémy apod.. což je způsobeno bohatým obsahem vitamínů a minerálů. Hodně informací najdete třeba tady http://www.zeleny-mlady-jecmen.cz/co-jecmen-obsahuje.html

pusinka50

Když sníš k jídlu denně 30–40 dkg zeleniny, i tepelně upravené a 2 kousky ovoce denně, budeš mít po problémech

MiluskaN3

Já mám také pozitivní zkušenosti s mladým ječmenem a chlorellou. Já teda objednávám od Puntury, od nich mi to přijde nejkvalitnější.
Jinak to pomáhá proti spoustu věcem. Jako je překyselení organismu, záněty, imunita, únava, energie apod

Bakerek

Ja mám takový doaz, je rozdíl od koho se to teda bere? Je možno že od někoho to nempomůže a jiná firma to může mít kvalitnějsí a to může pomoct? Nebo je to člověk od člověka?

MiluskaN3

Tak taky je každý člověk jiný, to může taky být tím, ale já mám taky zkušenosti špatné i s různými firmami, brala jsem předtím o GW a to mi nepomáhalo absolutně vůbec, potom mě kamarad řekl o Puntuře, tak jsem to zkusila od nich a to teda pomáhá skvěle.

Bakerek

'Jo? Takže něco na tom bude, že. No to je asi tak jako se vším, co :))
Díky za odpověd, já to možná také vyzkouším teda od té Puntury. Ale kde se to dá koupit?

Marketka13

Ano ano, myslím zelené potraviny v podobě mladého ječmene a chlorelly. Dost jsem o tom četla, hlavně tady jsem koukala po doporučení kamarádky http://www.zelene-zdravicko.cz/ a zajímal mě názor i jiných lidí a hlavně zkušenosti s užíváním. Hodně mě trápí trávení a překyselení a údajně by mi to mohlo pomoci. Ale nerada bych kupovala zajíce v pytli, když nevím, jestli to někomu pomohlo. Také mě trošku děsí to detoxikační období, jak to probíhalo u vás? Jak dlouho to trvalo?