IvkaH

K čemu je dobrý zinek (doplněk stravy)?

Odpovědi
Drap

Zinek hraje v našem těle klíčovou úlohu. Je součástí mnoha enzymů, kontroluje metabolický proces, je nutný pro syntézu proteinů i pro tvorbu DNA. Bez něho nemůže správně fungovat náš imunitní ani nervový systém. Zinek snižuje přecitlivělost imunitního systému na přítomnost alergenu, čímž výrazně snižuje riziko vzniku alergických reakcí.

O zinku je známé, že urychluje hojení ran, méně známá je jeho podpora vylučování inzulínu i jeho nezastupitelnost pro správnou funkci sliznic. Bez zinku nemůžeme být krásní. Je totiž potřebný pro zdravé kosti, nehty i kůži.

Jeho význam pro krásu i zdraví spočívá v jeho schopnosti ničit škodlivé volné radikály a následně zpomalovat buněčné stárnutí. Zinek je zodpovědný také za správnou tvorbu spermií a tím i za mužskou plodnost.

Zdroj: AAzdraví.cz

Cermak

Přesně jak se tu píše, je to jeden z minerálů, který je pro tělo důležitý. Někdo ho bere v tabletkách, což není úplně nejlepší volba kvůli vstřebávání a trávení. Potom co jsem si nastudovala mi vyšla nejlépe varianta šumivých tablet www.rpshop.cz/zinek-sumive-tablety

Emefej

Zn je důležitý zejména pro správnou činnost imunitního systému.

Zdroj: http://www.prvky­.com/zinek-potraviny.html

marci1

Je hlavně důležitý pro imunitní systém, zejména u starších lidí. 🙂
„Zinek je nezbytný pro celou řadu procesů:
Enzymatické reakce: V biologických systémech bylo nalezeno více než 300 Zn-enzymů.
Imunitní funkce: Zinek je nezbytný pro funkci imunitních buněk a jeho nedostatek může vést k oslabené imunitě. Kromě toho dostatek zinku výrazně snižuje vznik infekcí a podporují imunitní systém u starších osob.
Proteosyntéza: Zinek je klíčový pro syntézu nukleových kyselin, jeho deficit ovlivňuje rychlost buněčného dělení, růstu, regenerace a hojení.
Trávení: Zinek se podílí na mnoha gastrointesti­nálních činnostech, což znamená, že naše tělo nemůže bez něj trávit potravu a správně absorbovat všechny živiny.
Hojení ran: Nedostatek zinku může způsobit pomalé hojení ran.
Růst a správný vývoj v období dospívání: Zinek je v období růstu nenahraditelný, protože dlouhodobý deficit zinku může způsobit zpomalení růstu
Protizánětlivé účinky: Má antioxidační účinky. Stabilizuje buněčné membrány a podílí se na zajištění anitoxidační ochrany organismu.
Detoxikační účinky: Snižuje toxicitu olova a kadmia.
Využití glukózy a tvorbu inzulínu: Pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi.
Plodnost a reprodukce: Nízká hladina zinku má spojitost i s nízkou kvalitou a množstvím spermií. Naopak správná hladinku zinku spolu s kyselinou listovou zvyšuje množství spermií.
Regenerace pokožky – zinek se podílí na velmi složitém procesu, který přispívá k regeneraci pokožky a zvyšuje její elasticitu.“

Zdroj: https://www.bra­inmarket.cz/na­se-novinky/zinek-je-klicovy-mineral-nejen-pro-imunitu-a-potenci/

majki636

Pokud ti jde o kvalitu vlasů, nehtů a pleti na což mí zinek vliv, tak je podle mě lepší kolagen :) tam je ten rozsah na co všechno působí zase o něco větší. Rosenpharma má beauty kolagen, užívám ho tuším přes rok a ten efekt je znát

PetaKo

Když se tu píše o rosenpharmě, tak bych když už teda užívala kolagen, ten tělo tak y potřebuje a ten efekt je pak znát na vlasech , pleti, nehtech, kloubech apod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.