Avatar uživatele
Bronzový

Kolikrát je možné na ZŠ propadnout ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tento problém řeší § 52 a 53 Školského zákona.

Žák, který plní povinnou školní docházku, opakuje ročník, pokud na konci druhého pololetí neprospěl nebo nemohl být hodnocen. To neplatí o žákovi, který na daném stupni základní školy již jednou ročník opakoval.

Ředitel školy může povolit žákovi na žádost jeho zákonného zástupce a na základě doporučujícího vyjádření odborného lékaře opakování ročníku z vážných zdravotních důvodů, a to bez ohledu na to, zda žák na daném stupni již opakoval ročník.
http://zakony-online.cz/…
----

Ředitelka ZŠ vysvětluje takto, pokud nejdo o zdravotní důvody, jak uvádí § 53.

Kolikrát může žák propadnout?

V minulosti ve škole platilo, že žák, který dvakrát propadl už na prvním stupni školy, odcházel v mnoha případech do tehdejší školy zvláštní (dnes základní škola praktická), a tam bez stresů a podle svých možností školní docházku dokončil.

Současný školský zákon to ale neumožňuje. Na každém stupni školy může žák propadnout pouze jednou. Takže prvňáček, který školu nezvládne, si podruhé zopakuje první třídu.

I když se znovu nenaučí číst, psát ani počítat, podle zákona musí postoupit dál. A bez základních znalostí se prosedí až do 5. třídy, i když neumí vůbec nic.
Znovu pak propadne v 6. třídě, protože i když se nároky na znalosti dětí stále snižují, znalost písmen a číslic je stále nezbytná. A zase sedí ve škole dál a vychází ze sedmého ročníku – po devíti prosezených nebo prozlobených letech v základní škole.

Další podrobnosti.

http://pardubicky.denik.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

annas - omlouvám se, ale ta ředitelka, kterou cituješ je naprosto vymaštěná kráva, se vší slušností, huxa :)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Já ji bohužel neznám, jim bych jí vyřídila váš vzkaz. = :)

Avatar uživatele
Pokročilý

zeeue

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat... asi jsem to buď nepochopila nebo je to nějak špatně spočítáno...? :) "Po devíti prozlobených letech"? Není to nějak málo, když každý rok jednou opakoval?
Je to tedy tak, že žák musí odchodit prostě devět /jakýchkoli/ ročníků - např. 1.,1.,2.,2.,3.,3.,4.,5.,6. (ale to je podle mě nejspíš blbost ;) ) a nebo musí řádně navštěvovat každý z 9 ročníků ALESPOŇ jednou /NEJVÝŠE však jen dvakrát/; v nejhorším případě tedy odchodit 18 školních let (a to je podle mě fakt nášup :D )?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ne. Chápu to tak, že na 1. stupni může propadnout jednou, na druhém stupni rovněž jednou. Celkem na ZŠ tedy 2x. Chodí do školy 9 roků, ale vyjde v nižším ročníku.

Samozřemě nemusí jít jen o ročníky, které jsem uvedla.

Např. 1., 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8 - bude mít 15 roků, takže končí.
Nebo: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 6. , 7., 8. - věk 15. roků, rovněž končí.
Nebo: 1., 1., 2., 3., 4., 5., 5., 6., 7. - věk 15. roků, končí.

Pokud mu lékař nenapíše nějaké potvrzení, že z těch a těch důvodů ...

Avatar uživatele
Zlatý

annas

U poslední varianty jsem se přepsala. Má být správně
1., 1., 2., 3., 4., 5., 6., 6., 7.

Avatar uživatele
Pokročilý

zeeue

(+ps: pardon, že mi chybí tolik čárek ve větách :D měla jsem pod klávesou zrnko prosa :D :D :D)

Avatar uživatele
Pokročilý

zeeue

A jo tááááák - no to teda O.o
Vlastně i já jeden ročník (ale bylo to na SŠ) "opakovala" ...byla jsem dost dlouho hodně nemocná a když jsem se vracela do školy, vybrala jsem si raději znova odchodit ročník než se šrotit roční učivo všech předmětů za jeden blbej měsíc :D

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Při nemoci jde o jinou skutečnost. To je vis maior. :-))

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.