kamila44444

Neznáte aspoň 5 jakýchkoliv vědců?

Potřebuju do Občanky 5 vědců a k tomu století a jejich vynález.Můžou být z kamakoli.Moc prosím.Když dám do vyhledávače vědci nebo věděc,tak mě to akorát vyhledá co to je atd..Děkuji

Nejlepší odpověď
venkovan

Pračlověk Opalené Obočí – vědecky zpracoval (na základě tehdejšího vědeckého vybavení) jak rozdělat oheň.
Pračlovice Zimní děs – vědecky zpracovala jak zachovat oheň když tlupa putovala.
Pračlověk Bolavý prst – vědecky zpracoval jak lámat pazourek aby mohl být využit pro nástroje v domácnosti a na zbraně.
Pračlovice Mokrý vlas – vynalezla výrobu vrší na chytání ryb.
Pračlověk Rychlé ruka – vynalezl postup výroby špiček oštěpů opalováním tyčí v ohništi.
Ale to ve škole nebude stačit, zkus třeba zadat předmět vynálezu – vynálezce elektromotorů, benzinových motorů, Papinnův hrnec, letectví apod.

Další odpovědi
Lucijej

Nechci být rejpavá, ale Teorie strun, Avogadrova konstanta a Archimédův zákon nejsou řádné vynálezy. Jsou to jevy, které existují bez jejich zapřičinění. Oni je pouze popsali, definovali a pojmenovali.

Co takhle vynálezce telefonu, suchého zipu, jízního kola, žárovky apod.?

beer

A co Google Kamilo??
Stačí zadat naši, slavní, známí ap. vědci !
P.S.: nutno ale, aspoň trošku, zapřemýšlet ))

bubukaa

  • Archimédes (287–212 př. n. l.) – Archimédův zákon.
  • Avogadro Amedeo (1776–1856) – Avogadrova konstanta.

a mnohem více jich najdeš na:

Zdroj: http://www.con­verter.cz/fyzi­ci/

kajusqua

Alexander Fleming – penicilin, sir Isac Newton, Kopernik, Thomas Alva Edison a Prokop Diviš. Ale jestli se ti nehodí podívej se na www.converter.cz

lexx

No počkej…internet máš ? a používáš ?
tak například:
John Bardeen – tranzistor
Esaki – tunelová dioda
Kepler – pohyby planet
Galileo – dalekohled
Newton – gravitační zákon
Heyrovský – polarografie
Popov – rádio
Nipkov – TV
Pačes – biochemie
Wichterle – kontaktní čočky
Brdička – fyzikální chemie
Hubble – astrofyzika
Klaus – nezaměstnanost
stačí ?

slad08

Nemohl jsem si nevšimnout, že zde chybí největší vědec všech dob Albert Einstein (19.-20. století, Teorie strun, byl to fyzik).