riholici

Kolik dospělí má sníst kj

Kolik dospělí by měl denně sníst kj

Nejlepší odpověď
Michal

Na Vaši otázku není jednoznačná odpověď.Záleží na Vaší profesi,,zátěži pro tělo a zda jste zcela zdráva.Podle toho se upraví příjem potravy a tedy Kj.Dál je rozdíl mezi příjmem u muže a u ženy.Žena by měla sníst průměrně 8500kj. Ale to je jen odhad. Ostatní jsem napsal výše.

Další odpovědi
kenyrts

Výrobci mohou dobrovolně poskytovat dodatečné informace týkající se výživy jako je GDA (doporučené denní množství), které uvádí i podíl jedné porce potraviny na tomto denním příjmu energie a hlavních živin na osobu. Protože se požadavky na výživu mění v závislosti na věku, hmotnosti, výšce, pohlaví a úrovni fyzické aktivity, nepředstavují tato denní množství cíle, terých má být dosaženo, ale doporučené hodnoty, které byly stanoveny pro zdravého člověka s průměrnou hmotností a průměrnou fyzickou aktivitou. Požadavky na energii se pohybují v rozmezí 1500 až 2000 kcal (6300 až 8400 kJ) denně u dětí, 2200 až 2700 kcal (9240 až 11 340 kJ) denně u mužů a 1800 až 2200 kcal (7560 až 9240 kJ) denně u žen. Pro účely označování potravinářských výrobků a ve snaze omezit nadměrnou spotřebu potravin, zvláště u skupin lidí s nízkým výdejem energie, bylo
dohodnuto, že hodnoty doporučeného denního množství (GDA) používané v současné době pro ženy budou aplikovány pro všechny dospělé osoby. To také zabrání zmatkům při používání nových hodnot založených na průměrném doporučeném denním množství mezi muži a ženami, neboť tyto hodnoty nejlépe splňují potřeby většiny populace.
více viz link:

Zdroj: http://www.si­mos.cz/index.php/nu­trini-znaeni-gda-ddd.html

Marky71

Záleží samozřejmě na fyzické aktivitě, zaměstnání a tedy výdeji energie,neboť by neměl být větší příjem než výdej. Ale udává se, že muž by měl přijmout cca kolem 10000 kJ, žena kolem 8000 kJ. Pokud se chce hubnout, doporučuje se začít na cca 6000 kJ, příp. snižovat ale nemělo by být méně než 4000 kJ.

Jakub

Podívej se na portál flora.cz a tam se dozvíš vše potřebné.

Zdroj: www.flora.cz/