LucinkaLLL

kJ – Kcal – jak je to?

Jak je to s kaloriemi napsanými na obalech různých potravin? Čím vyšší číslo u kJ je, tím lepší? Nebo čím menší, tím líp? Třeba takový tmavý chléb má 1 040, je to dobře? Nebo to má moc kalorií?

Nejlepší odpověď
Drap

1 kJ má 0,2388 kcal
1 kcal má 4.1868
čím větší číslo tím více. 1040 pro tmavý chléb je tak přiměřeně pro tmavý chléb

Další odpovědi
anonym

Čím vyšší číslo u kJ je, tím lépe – pokud chceš přibrat.
Čím nižší číslo u kJ je, tím lépe – pokud chceš zhubnout.
___
A u kCal platí totéž…
😉

Kelt

Stará jednotka je kcal, nová jednotka, podle SI je kJ. Jsou to násobky kalorie, nebo Jaulu. Kcal je energie , teplo potřebné k ohřátí 1 kg vody o 1 ze 1405 na 15,5.
1 kcal je 4,kJ. Když něco sníš, přijmeš potravu, přijímáš i energii, když vykonáváš nějakou činnost, například běžíš, vydáváš energii. U každé činnosti se dá najít, kolik energie se vydá – například za hodinu. U potravin bývá uvedena energie například na 100 g. Takže když sníš 300 g najednou, získal si 3 krát tolik energie, než kdybys snědl jenom 100 g. Jíst se musí – podle věku je třeba správně kombinovat potraviny a taky cvičit. A pokud má tmavý chléb určitou energii. Těch 1040 – není uvedeno jednotek a na jaké množství se to vztahuje. Pokud to máš na svačinu a pět krát denně jíš stejné množství, tak je to hodně. Pokud to máš rozvržené na celý den, tak je to málo.