blesk26

Kindle – jaký typ baterie používá a jak se o ni co nejlépe starat? Jak je to s výměnou baterie, kolik stojí repas?

Zajímalo by mě, jestli je lepší Kindle často a pravidelně dobíjet, aby byla baterie co nejvíce nabitá po celou dobu, nebo jestli je pro ni vhodnější úplně ji nabít a pak úplně vybít a opět úplně nabít a tak stále dokola … vím, že pro různé typy baterií se toto liší, ale detaily neznám.

Ještě by mě zajímalo jak je to v případě, že mi baterka odejde. Četl jsem, že se baterie vyměnit nedá, že je potřeba Kindle poslat zpátky na Amazon a oni pošlou jiný repasovaný Kindle zpátky. Zajímalo by mě kolik to stojí a jestli se nedá sehnat a vyměnit baterie ručně – přecijenom bych to případně asi preferoval radši, než že dostanu úplně cizí přístroj.

Díky za odpovědi.
Doplňuji:
tuCZek: Jo to je hezké, mám to dokonce i vyzkoušené, ale na to jsem se vůbec neptal.

Nejlepší odpověď
Hlada

Napájení čtečky Kindle zajišťuje Li-Ion baterie s kapacitou 1750mAh. Li-Ion baterie nejsou nijak náročné na údržbu, netrpí paměťovým efektem, není vhodné nechávat baterii dlouhodobě vybitou. V případě poruchy baterie v prvním roce záruky výrobce vyměňuje celý přístroj za nový. V dalších letech je potřeba obrátit se na servis. Předpokládá se, že vzhledem k počtu prodaných kusů se baterie začne vyrábět jako dostupný náhradní díl, který si zručný uživatel vymění sám.

http://www.pi­na.cz/2010/09/­08/amazon-kindle-3-vymena-baterie/

Další odpovědi
tuCZek

Vestavěný akumulátor s výdrží až 4 týdny při vypnuté Wi-Fi (3G) a dva až tři týdny při jejich aktivaci
Doba nabíjení zhruba 4,5 hodiny

Zdroj: http://www.al­za.cz/amazon-kindle-dx-bily-d191555.htm?kam­pan=zbozi.cz