kačí

když stojím zaparkovaná s vyplým motorem a světly,může mi být odebrán řidičský průkaz po provedení testu?

odebrání řidičského průkazu na parkovišti za volantem.
Doplňuji:
zeptali se,zda jsem ochotná se podrobit krewnímu testu a jet s nima,odpověděla jsem,že ano a tam mi bylo nalezeno THC-chtěla bych se odwolat na neoprávněné sebrání ŘP,ale newim,zda to má cenu,pže policie má pravomoce větší než my, i když jsem tam měla svědky,ale nechci,aby se moje řízení táhlo několik let-zajímá mě,zda bych se odwolala na neoprávněné sebrání ŘP,zda mi to projde?Newim,co tedy napsali do spisu,ale byla jsem už na podání vysvětlení a udala jsem tam neoprávněné sebrání ŘP a bylo mi řečeno,že stejnak budou wíce přihlížet na to,co dostali od policie.Newim, zda to má cenu odwolat se??

Nejlepší odpověď
tom004

Pokud máš klíčky v zapalování,bere se to jako úmysl vozidlo použít,tak ano.Jinak ne.Dokonce si myslím,že v takovém případě,nemají právo provedení dechové zkoušky vyžadovat.

Další odpovědi
Mapel

Pokud je popis správný, tak policie překročila své pravomoci. Klíčky v zapalování nejsou důvodem v úmyslu použít auto. Některé funkce auta fungují po zasunutí klíčku (rádio). To není zakázáno žádným zákonem poslouchat ani opilci. V popisovaném případu by nebylo možno vozit ani podnapilé spolujezdce.

Doplněno:
Záleží zda jseš ochotna to dotáhnout do konce. Pak má odvolání smysl. Svědkové, kteří to jsou ochotni potvrdit jsou výhrou. Máš právo nahlížet do spisů co o tobě psali. Vyslýchající policista je povinen tě seznámit před začátkem podání vysvětlení s celým spisem do doby podání vysvětlení. To je i s tím co policisté napsali. Zde je první procesní chyba. Může být namítnuta při odvolání. Další rady až podle konrétního postupu policie. Pokud se necháš zastrašit, tak to raději vzdej, nebo to toho jdi s plnou vervou. (nechci brát elán, ale mě jeden případ trval 6 let a 3× byl vrácen na začátek a ukončen při 3. odvolání)

lukas.zmizik

pokud sedis ve stojicim aute tak nikoli, sedet v aute pod vlivem alkoholu neni trestne, neni to ani prestupek…

ale pokud ma policie podezreni, pocka nekde za rohem, dokud se nerozjedes a ihned te zastavi

Banshee

Nechápu proč všude píšeš w, to je příšerný. Nedá se to ani číst.

terry

Pro upřesnění.
Seděla jsi za volantem, sama, a kde? někde před garáží?
Motor byl teplý?
Řídila jsi pod vlivem THC a nechceš to příslušníkům přiznat?
Nebo co tady mlžíš?
Třeba tři dojde, že nemáš řídit ani po konzumaci THC.

jmhad

Já si myslím,že jsi nám neřekla všechno.Oni jsou sice policisté někdy trochu aktivnější podle vzorů z amerických filmů,ale asi měli nějaký důvod,proč chtěli krevní test.

venkovan

Pokud – tak bych si sedl na pravé sedadlo. Tam se i lépe spí.
Ale popravdě – byla to klika, že policie dala dýchnou na parkovišti a ne na ulici. Že?