faso

vrácení řidičského průkazu

V polovině prosince minulého roku mi byl odebrán řidičský průkaz, jelikož jsem vyčerpala 12 bodů. Je možné podle nového trestního řádu zažádat o dřívější vrácení řidičského průkazu ? Za nic jiného jsem nebyla stíhána.

Odpovědi
standa

Možné to není, protože vám byl odebrán ŘP podle jiné než TRESTNÍHO zákona a případná ´amnestie´ se týká jen (vybraných) trestných činů.

Váš problém byl řešen podle zákona o silničním provozu a udělené tresty i podle přestupkového zákona.