klubak

VRÁCENÍ ŘIDIČÁKU po odebrání policií.

Byl mi zabaven řidičák poté co jsem havaroval pod vlivem alkoholu. Na 18 měsíců ho policie zadržela. Lhůta už vypršela. Bude teď vrácení řidičáku něčím podmíněno- třeba nějakým přezkoušením? V rozsudku se nic takového nepíše… ale radši se zeptám. Díky

Odpovědi
Miroslavst

Musíte si podat žádost na místně příslušném úřadě s rozšířenou působností, odbor dopravy.
V současné době se žádné přezkoušení neprovádí.
Přezkoušení se provádí jen pokud jste se tkz. vybodoval.

Marvan

nechodte si pro něj opilý, to by jistě ničemu nepomhlo. jinak by vše mělo být v klidu

standa

Určitě budete muset na přezkoušení…, tato povinnost vyplývá celkem jasně z ustanovení § 102/5 zákona o silničním provozu.

§ 102/5
Pokud ode dne právní moci rozsudku nebo rozhodnutí, jímž došlo k uložení trestu nebo sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, UPLYNUL VÍCE JAK JEDEN ROK, musí žadatel prokázat zdravotní a odbornou způsobilost.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d1­.aspx