vita

Nahlížení do spisů

Muže mi někdo poradit jak to chodí když mam advokata a blíží se mi termín kdy se nahlédne do spisů.Stači když to provede advokat/ma moji plnou moc/ nebo musím jet s nim???

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud máte splnomocněného advokáta, tak to provede za vás. Já bych však měl zájem na tom, abych mohl nahlédnout do spisu sám. Je to z toho důvodu, že přestože advokát ví co a jak, o nic mu vlastně nejde. Ať vás odsoudí na hodně, on dostane stejně zaplaceno jako by vás odsoudili na málo. Takže on sice nahlédne do spisu, něco třeba použije, ale vlastně mu o nic nejde.
Pokud nahlédnete do spisu vy, můžete tam něco najít, co vám může pomoci a použít to ve váš prospěch.
Ale je to vaše věc. Já osobně bych měl zájem to prostudovat, jelikož by šlo o mě.

Další odpovědi
rynek878

Právo nahlížet do spisu je přiznáno také jiným osobám, kterými mohou být například zájmové sdružení občanů nebo důvěryhodná osoba nabízející převzetí záruky za další chování obviněného a za to, že se na vyzvání dostaví k soudu, jako náhradu vazby, nebo osoba, která může ve prospěch obviněného podat stížnost, orgán pověřený péčí o mládež atd. Jiné osoby mohou nahlížet do spisu pouze se souhlasem předsedy senátu a v přípravném řízení se souhlasem státního zástupce nebo policejního orgánu, a to jen za podmínky, že nahlédnutí do spisu je zapotřebí k uplatnění jejich práv. Podle ustanovení § 107 trestního řádu, který upravuje přípravu posudku znalce, může za určité situace do spisu nahlédnout také znalec, a to v případě, že znalec toho potřebuje k podání posudku. Znalci je možno pro tento účel spis i zapůjčit.
více zde:

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/pravo-nahlizet-do-spisu-podle-trestniho-radu-18876.html

člověk

provede to advokát,pro to jej máte,ale zaučtuje si to,

Miroslavst

Takže rynek vlastně překopíroval text ustanovení o nahlížení do spisu, ale odpověď zda je nutné osobně jet nahlédnout do spisu nedal. Nu což, každý máme svůj druh rady.