Pokročilý

když je člověk ve stresu tak spíš hubne nebo tloustne?

za předpokladu, že teda z nervozity se nezačne přežírat, ale spíš nemá čas na jídlo nebo z nervů jí méně, tak hubne nebo přibírá?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

hubne, ale jak jste správně podotkla-na stres a depresi pomáhají dobře cukry a tělo to ví :)

Další odpovědi:

Zlatý

Já jsem četl, že sladké na stres dobré není http://www.ahaonline.cz/…

Mám pocit, že při stresu se tloustne, protože tělo je jakoby připraveno k boji a ukládá si zásoby pro případ nouze

Bronzový

Jsou dva typy, možné je obojí. Já jsem kdysi ztloustla z problémů a stresu, jídlo mě uklidňovalo. A někteří mi říkali, áa ty se máš asi dobře, když vypadáš tak dobře! To je blbost,co? A až jsem byla v klidu, zhubla jsem.

Myslím, že spíš hubne (já to tak mám), ale asi to může být u každého jiné. Samozřejmě, že když někdo ze stresu jí vyloženě nezdravě, tak přibírá.:-)

Zlatý

Prý jak kdo. Většina lidí hubne, ale jsou i případy, kdy ten člověk pak hodně baští a nabírá.

Zlatý

Ono je třeba rozlišit stres, nervozitu, úzkost nebo depresi. Cukr ne, ale čokoláda by mohla pomoct. Když takový problém trvá moc dlouho a člověk jí nepravidelně a málo, změní se mu úplně metabolizmus a pak přibírá i kdyby nejedl skoro nic. V každém případě je nejlepší snažit se jíst třeba málo, ale pravidelně několikrát denně a doplnit vitamíny a minerály, třeba v chemické podobě (šumivé tablety).

Stres jako dlouhodobé strádání? Může se ujídat. Ovšem momentální vysoká zátěž nebo stres může odebrat několik kilo z váhy člověka. A to za několik hodin. Když jde o život, nemá čas jíst.

Pokročilý

Ja mam problem kdyz jsem ve stresu, tak rychle hubnu, manzel to ma presne naopak:-(

Pokročilý

Jak který člověk někdo má při stresu sklony k
přejídání takže přibere a někdo zase nemá chut k jídlu takže zhubne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.