Zlatý

Kdybyste stanuli před soudem za něco co jste nespáchali...

...ale byla by proti vám tuna důkazů - DNA na místě činu, otisky, měli byste motiv, neměli alibi, všechno by směřovalo na vás, věděli byste, že by vás natuty odsoudili, hrozilo by vám 20 let a prokurátor by vám nabídnul dohodu, že když všechno přiznáte, tak vám daj 4 roky s tím že vás za dobrý chování dejme tomu za 2 a půl roku pustěj, kejvli byste na to?

Je to myšleno samozřejmě jenom hypotermicky, jó?
Doplňuji:
mojitek to říká dobře, ono se to špekuluje, ale představte si, že za zabití můžete dostat klidně třeba jen 3 roky, to znamená že za rok a půl jste venku. V případě že máte rodiny, děti, vy byste to riskli, kdyby vám hrozilo dvacet let?

A když tu tak všichni věříte ve spravedlnost, tak co kdyby vám hrozilo až doživotí, samozřejmě za vraždu, a bylo vám nabídnuto zabití v úleku, za ty tři roky (rok a půl za dobré chování), taky byste si stáli za "nevinen"?

Napište do diskuze, jestli byste svý rozhodnutí přehodnotili nebo ne :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem nic neprovedla - tak se nedám!
Důvěřiví lidé vždycky dojedou na nějakého Zdeňka. Hlavně není moc dobré se jmenovat Standa, kšeftovat s orlama a potkat se s Ondřejem.:-)

Další odpovědi:

Zlatý

Hezky se to takhle v teple a v pohodě od kompu odpovídá-NE,nepřiznal,stál bych si za svým.. Ale až by došlo na realitu,tak 99,9 % lidí by volilo menší zlo.Ono spočítat si 20 let ve Valdicích nebo 2,5 roku to je sakra rozdíl

Stříbrný

nepřiznal bych se, jsem "rebel" a věřím na spravedlnost, karmu, ... alá jaké si to uděláš, takové to máš

Pokročilý

Ne, v žádném případě. Nejde jen o to vězení, ale i o záznam v trestním rejstříku atd. S člověkem se to pak táhne celý život. Asi bych se neustále odvolávala, stěžovala si, zjišťovala, co se dá dělat...

Nejspíš bych se soudil a kdyby mi to nevyšlo, tak bych odjel do země, kde nevydávají zločince :-D

Bronzový

Míříš na Kájínka?

Zlatý

jak píše hoko odjela bych
nikdy bych se nevrátila, ale

bez peněz, jakápak dohoda :)

Bronzový

Vždy záleží na daném člověku. 7 let mi trvalo očištění a nevzal jsem menší zlo. Buď prokáži nevinu nebo půjdu sedět. Mohl jsem jen zaplatit peněžitý trest.

Stříbrný

Určitě bych se jen tak nedala. Odvolávala bych se až kam bych se mohla odvolat, zkusila nejlepší právníky a všechny lidi, kteří by mi mohli pomoci domoci se pravdy, "bojovala" bych ze všech sil. Ovšem, těžko říct, po vyčerpání úplně všech možností a hrozbě 20ti letého trestu či doživotí, jestli bych vzala menší zlo. Musela bych mít 100% jistotu, že jsem vyčerpala úplně všechny možnosti v pátrání po pravém pachateli, což by jistě trvalo aspoň 2 roky (ve vazbě?), po té době marného pátrání bych možná, možná volila menší zlo

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Mapel: očištění z čeho, jesti se můžu zeptat?

a kolik ti hrozilo?

Zlatý

bolak

I564: ne, co je s ním, on má zas nějakej soud?

Zlatý

mojitek

Zeman chce obnovit řízení proti němu,a ne u stejného soudu.

Bronzový

l564

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 1403 dny

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.