Pokročilý

Kdo si zaslouží více ocenění: vědci jako Antonín Holý, Otto Wichterle, Jaroslav Heyrovský ,...nebo 'hvězdy showbusnisu'?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není snadné odpovědět Je to jako na misce vah - někdy vyhrává věda, jindy "pravé" umění, ale i showbyznys, byť na krátkou dobu.. Mnohdy přinese odpověď až budoucnost ...

Myslím si, že bez objevů vědců by na některé choroby stále umírali lidé, stejně tak by se lidem neusnadňovala práce atd. . Ale i objev může přinést zkázu - někdy je pokrok cestou zpět ... atomová bomba. Ale její cestu určil člověk ...

Beru-li showbyznys jako název pro komerční a výdělečnou činnost v oblasti zábavy, některé pořady, soutěže určitě nejsou velkým přínosem pro kulturu, ale mnohé diváky pobaví, takže je ocení.

V oblasti opravdového umění jako estetického odrazu skutečnosti existují jména, která jsou známá i v zahraničí. Sem patří např. spisovatelé, jejiich díla byla zařazena mezi světová, sochaři, architekti , filmaři atd. a dělají dobré jméno naší zemi.
----
"Jenže častěji vítězí myšlenka síly než síla myšlenky". Jan Sobotka .

Další odpovědi:

Zlatý

Sám sis formulací otázky odpověděl - proč se ptáš??
;-))
Na druhou stranu - ty "hvězdy showbusinessu" bez neutuchajícího obdivu chátrají, takže ano, ony si ocenění zaslouží více...
;-)))
Přečti si knížku To snad nemyslíte vážně, pane Feynmane!, byl to vědec (vynikající) a k tomu i úspěšný showman...
;-)

Stříbrný

ber to z pohledu kdo kolik odvede na daních a bude jasno

Diskuze k otázce

Pokročilý

J_K

add annas:
Jenže ty umělce, které uvádíte jako přínosné jsou beze sporu přínosní, ale netvoří showbusnis. Čas rozhoduje o hodnotách.

Pokročilý

J_K

add annas:
Jenže ty umělce, které uvádíte jako přínosné jsou beze sporu přínosní, ale netvoří showbusnis. Čas rozhoduje o hodnotách.

Zlatý

annas

Ad J-K .- Ano. Showbyznys není přínosem, je určen těm jedincům, kteří se rádi nenáročně baví. Jeho aktéry nepovažuji za umělce.

.

Pokročilý

J_K

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 403 dny
Pokročilý

J_K

add gecco : Otázku jsem položil proto, abych vytvořil bázi spíše pro diskusi než pro odpovědi. Potěšil jste mě odkazem na knihu nositele Nobelovy ceny. Četl jsem ji už dávno a díky Vám si ji přečtu znovu.

Zlatý

gecco

;-)
Jsem rád, že máme stejné (podobné) oblíbence..
;-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.