Hamon

Kdo se obléká první, dáma nebo pán?

Nedávno jsem koukal na Etiketu s Ladislavem Špačkem. V divadle říkal, že nejprve „pán pomůže dámě a teprve potom se obléká sám“.
Já jsem byl vychovaný v opaku – je to ohleduplné k dámě, dáma je do poslední chvíle před odchodem v pohodlí a nepohodě (kabátu při „pokojové“ teplotě) je vystaven pán.
Tak co je správně?

Nejlepší odpověď
zzzzz

První se obléká kabát dámě, ta než se upraví a uváže si šálu, tak ty si klidně můžeš dát kávu a pak se až obléci. 🙂

Další odpovědi
ahold

Věř panu Špačkovi. Etiketu by mohl (a také to dělá) vyučovat.
I tvoje varianta je za určitých okolností správná.
http://www.im­puls.cz/clanky/2009/01/k­do-pomaha-oblekat-a-svlekat-plast-jako-prvni/

anonym

První se oblíká chlap, protože musí domů za manželkou. 🙂