Rokio

Kdo je ještě horší než psychopat?

Podle některých uživatelů je psychopat ještě horší než pachatel těžkých úmyslných trestných činů, který je duševně zdravý.

Je ale vůbec někdo ještě horší než psychopat?

Nejlepší odpověď
annas

Když si pročtete charakteristiku, dovíte se, že nejhorší je jedinec, který je označný číslem 5.

Dnes se již pojem psychopat zastaralý, užívají se termíny asociální, disociální či antisociální porucha osobnosti.

Tito jedinci trpí´ poruchou osobnosti ´= „určitým vzorcem chování, který je pro daného jedince charakteristický a odráží se v jeho pohledu na sebe i druhé.“

Je určitých zznaků je možné rozlišit typy antisociálních osobností.

1, Chamtivý psychopat nejvíce se prosazují svou touhou po dominanci a vlastnictví.

2. Psychopat bránící svou reputaci – nesnaží se o získání majetku ani moci. Usilují o udržení respektu. Touží po tom, aby ve společnosti vypadali nepřemožitelně a nedotknutelně.

3. Riskující psychopat – bojují o to, aby je ostatní vnímali jako nezastrašitelné v situacích, které běžná populace vnímá jako děsivé a nebezpečné.

4. Kočovný psychopat – považují sami sebe za „proklaté“ či zatracené. Snaží se odpoutat od společnosti, ve které se cítí jako vyvrhelové. Utápí sami sebe v sebelítosti a žijí jako tuláci
.
5. Zlomyslný psychopat – tito jedinci jsou považováni za společensky nejméně přijatelné. Chovají se často velice paranoidně a i v dobrých skutcích se snaží najít zradu. Jsou obecně velice krutí, destruktivní a prahnoucí po pomstě.

Více v odkazu na článek „Kdo je asociál?“ od autorky Adély Plechaté. Zdroje, z nichž čerpala jsou na konci článku.
http://www.op­sychologii.cz/cla­nek/116-kdo-je-asocial/