panxnotdead

Myslíte si, že je dobře, aby lidé v Africe umírali?

Podle mě to dobře je, protože každej si tam udělá 10 dětí a kdyby každý přežilo, tak máme snad 20mld obyvatel.
Doplňuji:
Vím, že je to takhle blbý říct a je to hnusný, ale kdyby si místo 10 dětí udělali 1 nebo 2, tak to aspoň v pohodě uživí, místo toho jsou tam akorát samý choroby.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ne

Dobře to není, ale bohužel to dnešní svět tak chce: už dávno se ví, že hlad v Africe je součástí globálního byznysu. Vyspělý svět by totiž svou neustálou nadbytečnou produkcí klidně uživil i dvě takové Afriky (i jen z jídla, které se vyhodí jen proto, že se nesní). Ale neučiní tak i proto, že neexistuje systém, který by v Africe opravdu POTŘEBNÝM lidem jídlo dopravil. Viz slova samotných Afričanů: „Přestaňte už prosím vás s tou pomocí! (sic) Všechno jídlo a pití, co sem humanitárně pošlete, stejně rozkradou ti nejbohatší, a na chudé opět nezbude nic.“
Takže máte možná svoji pravdu i v tom, že nebýt jejich hladu, množí se dnes světové obyvatelstvo geometrickou řadou. Nám tu s tímto tempem množení stačí ti cikáni.

Další odpovědi
Melkor

Ne

Jak si tohle můžeš myslet, každý má právo na život a ono v Africe přežít… Co bys říkal ty na jejich místě kdyby sis četl tuhle stránku… Kdyby jsme nemuseli míchat biopaliva do benzínu což nás přijde o miliony ročně tak bychom mohli pomoci tolika lidem… Kdyby lidi (firmy) nevyhazovali jídlo a ostatní věci (konzumní společnost) tak by mohlo žít tisíce lidí navíc, a to že se populace bude zvyšovat s tím počítej, za pár let tu máme o pár miliard lidí více roste to opravdu strašnou rychlostí (a to třeba hlavně kvůli lékařství a pokrokům ve vědě [i když už v tomto oboru „vědci“ častokrát zacházejí do maximálu]. To je jako lepší když tam umírají a o to se tu bude rodit více evropanů? Je to škoda, že si Češi myslí čím dál tím více podobné věci… Nechápu jak se na tohle může ptát a dokonce odpovídat na to takovým způsobem…

anonym

Ano

V anketě hlasuji „ano“, ač ne zcela souhlasím, bohužel není možné vložit odpověď a nehlasovat a „ne“ je, myslím, ještě horší odpověď.
_____________­_____________________
Ad „je dobře, aby lidé v Africe umírali?“ – lidé umírají na celém světě, proč by zrovna v Africe umírat neměli?
Ad „každej si tam udělá 10 dětí a kdyby každý přežilo, tak máme snad 20mld obyvatel“ – to bude v nedaleké budoucnosti, neboj.
Ad „kdyby si místo 10 dětí udělali 1 nebo 2, tak to aspoň v pohodě uživí“ – neuživí.
_____________­_____________________
´Problém Afriky´ nastartovaly koloniální velmoci tím, že naprosto rozvrátily tamní kulturní a sociální systémy a více či méně násilnou formou zavedly systém nový, založený na absolutní podřízenosti původních obyvatel na kolonizátorech. Tento systém ale nebyly schopny udržet, především proto, že nedokázaly obhájit tuto nadřazenost/pod­řízenost před humanisty ve společnostech domovských zemí.
Takže kolonisté se stáhli a ponechali původní obyvatele v totálním zmatku – původní (funkční) společenský i ekonomický řád už nebylo možné vrátit a nový nebyl zaveden – k moci se tak dostali diktátoři, kteří zdání pořádku udržovali opět jen silou. Kde byli diktátoři odstraněni (protože jejich systém opět humanisté nepřijali), došlo ke zmatkům a eskalaci násilí (a hladu…) ještě větší.
Dodávky potravin (a lékařské péče a jiných vymožeností vyspělejších společností) situaci neřeší, jen zhoršují – ale na druhou stranu není možné s nimi přestat, protože to opět humanisté nedovolí.
Takže se situace nelepší a nezlepší, tato situace nemá, domnívám se, nenásilné řešení.
_____________­_____________________
Melkor si v jednotlivých částech svého příspěvku natolik sám odporuje, že nemá cenu to ani komentovat, sorry.
Dovolím si částečně nesouhlasit i s Quentosem – „vyspělý svět by svou nadbytečnou produkcí“ neuživil ani jednu Afriku (a neuživí) – aspoň ne dlouho, i tato nadprodukce má své meze, populační explozi v rozvojových společnostech není schopen absorbovat.
BTW – i ti „cikáni“ jsou oběti většinové (naší) civilizace, také jsme jim sebrali jejich sociální systém a nenahradili jej jiným. A to, že dneska jsou s touto komunitou větší problémy v zemích bývalého ´východního bloku´ (než v zemích tzv. západní Evropy) je také signifikantní – komunisté byli v řešení problematiky integrace cikánů mnohem liknavější (a ´hloupější´), než politici západních sousedů (a kromě toho svou ´zásluhu´ mají i nacisté – již relativně integrované cikány ze střední Evropy z valné části vyvraždili a na jejich ´pozice´ po WWII imigrovali východněji žijící komunity).

postcd

Ne

Asi by se měl každý člověk dožít takového věku, aby mohl říct že už se stal takovým člověkem kterým se chtěl stát ve svém životě. Asi by neměl umírat předčasně na nemoce apod.

simča9000

Ne

mosoj

Ne

Geometrickou řadou ? Lidstvo se již dávno množí řadou exponenciální !!!!

Lidstvo se ve velice historicky krátké době zahubí populační explozí. Naruší se rovnováha života. Takže kdo myslíte že zakáže a jak, lidem se množit ? Nebo kdo zredukuje stav lidí na této planetě ?
V roce 1980 bylo na Zemi 4 miliardy lidí. Dnes již téměř 8 miliard.Počet lidí roste exponenciálně. Země sice 20 miliard lidí uživí ale nevydrží tu zátěž. Za jak dlouho myslíte že počet obyvtel přesáhne 20 miliard. Protože platí rovnováha života a člověk ji svým množením narušuje ,dochází k vymírání ostatních druhů živočichů.
Vše se uzavře ve velice rychlém období, řádově desítek let, nikoliv set let !!!

Doplňuji:
Text z roku 2006 !!

http://studen­tka.sms.cz

Doplňuji:
Afrika to nenapraví , není dobře že tam lidé umírají hlady !!!

K dosažení 1. miliardy (počátkem 19. stol.) lidí potřeboval „HOMO“ 2 miliony let. Na druhou miliardu cca 100 let. Za posledních 65 let se lidstvo ztrojnásobilo! Ještě v roce 1981 to bylo „pouhých“ 4 miliardy kousků. Kdyby se lidstvo neustále množilo tímto tempem za 6000 let by bylo těžší než veškerá dnes známá hmota ve vesmíru.
Pokud platí to co je v otázce, co z toho pro lidstvo vyplývá ?

Doplněna:
Není nic důležitějšího ! Jenom pro nakopnutí.
Kdyby každý obyvatel tzv. třetího světa dostal na týden svoji roly toaletního papíru byla by Země bez lesů !!!!!!
Kdyby měl každý Ind svou chladničku, bylo by po zemské atmosféře již dnes !! A to nemluvím o vodě. Každý Američan spotřebuje denně 575 litrů vody. Zatímco na jednoho obyvatele Mozambiku připadá těch litrů devět!
Ano blahobyt nemůže mít 10 miliard lidí, rozdíly se budou zvětšovat všude. Tak kdo lže ?
Zákon o zachování hmoty existuje, takže teoreticky a historicky ve velmi krátké době musí dojít k narušení rovnováhy života. Přežijí jenom ti bohatí a ostatní dopadnem jako ti lidé v Africe. Je úplně jedno kde jsme. záleží jenom na tom do jaké společenské třídy patříme.

Text jsem překopíroval z mých starých odpovědí zde !

Rocker

Ne

Doplňuji:
Každý živý tvor má právo na život.Bohužel ne všude mají takovou možnost.

adela13

Ne

Terys

Ano

arygnoc

Ano

súhlasím, hlúpo ponúknuté možnosti odpovedí.

ad1: ľudia sa proste narodia a zomrú.
ad2: choroby boli, budú a sú.

budem to posudzovať z hľadiska rozumu prírody a bez ohľadu na kontinenty:
dnes je to troška inak ako pred nejakými 60 rokmi – je množstvo antibiotík, stále častejšie sa objavujú lieky vytvorené genetickými manipuláciami, proste úroveň medicíny stúpa.
a to je kameň úrazu. dnes prežíva viac jedincov, ktorá by jednoducho pred 60 rokmi neprežili. sami si svoj (ľudský ) genofond devastujeme, lebo títo slabí (rozumej geneticky) jedinci plodia ďalších a ďalších slabých jedincov (zasa geneticky menej hodnotných, nech to znie akokoľvek škaredo).
podobne to robíme so životným prostredím – štítime sa bežných vecí, ako je pot, „bežná“ špina, podliehame propagande chemickej loby (voňať, byť v čistote), strácame už počas života jednej generácie imunitné faktory a objavujú sa alergie, a my opäť takto poškodených jedincov chránime a necháme ich prenášať defekty do ďalšej a ďalšej generácie.
a to som sa nedostal ku hormónom v strave, chlapi prestávajú byť chlapmi, ženy nedokáže bez problémov vynosiť deti.

takže, nakoniec, ono je to vlastne dobre, že v tej afrike deti zomierajú, lebo tam je pravdepodobne jediná nádej pre ľudstvo – prírodný výber funguje, prežívajú silnejší (odpustime si ekonomické príčiny tohto umierania – bolo to tak pred 100 – 200 rokmi na celom svete, narodilo sa 10 detí, 8 zomrelo), zachovávajú sa zdravé gény.
keď tzv. kultúrne ľudstvo vymrie (teda my, odchovanci supermarketov, chemickej čistoty, davu alergikov a neplodných párov, slávna tzv. západná civilizácia), nastúpia títo zdraví jedinci na územie nami uvoľnené a láskavo im dejiny dovolia opakovať tie isté chyby dokola.

nech vám tieto slová pripadajú akokoľvek cynické, treba si uvedomiť, že prírode je fuk, čo si o tom myslíme, je proste bezohľadná (teda. cynická).
a láska a súcit a záchrana bezcenných životov (z hľadiska prírodného výberu, genetiky, prírody) je pre prírodu zbytočná a záťažou, ktorú proste vyhubí.

to, že tam v afrike majú 10 detí a kopec ich zomrie, je dobre.
tak to kedysi bolo i tu, prežili tie najsilnejšie, naši preskovia – dnes majú páry horko ťažko splodené a horko ťažko vynosené jedno alergické dieťa (a nebodaj i inak postihnuté), ktoré s láskou (lebo druhé dieťa už nie sú schopní splodiť) vypiplávajú, aby splodilo ďalšie nedôchodča.
nie je žiaden výber.

prežijú iba najsilnejší, v afrike je budúcnosť.
a vlastne i minulosť, veď primáty rodu homo sa rozšírili vlastne z afriky.

ivzez

Ne