siamon

Může se při borelioze (na jejím počátku, v její počáteční fázi) posilovat?

Nejlepší odpověď
Andělé

Ne. Jakýkoliv sport může provádět jen zdravý člověk. Borelioza je navíc infekční onemocnění.
Když jste nemocní, tak se vaše tělo soustředí na boj s infekcí a na nic jiného. Investuje do toho veškerou energii a jiné dostupné prostředky. Při infekci dochází ke katabolickému stavu. To znamená, že tělo štěpí složitější sloučeniny na látky jednodušší. Je to jednoduché. Na boj tělo potřebuje energii a tu může získat jedině štěpením. Když ovšem půjdete do posilovny, tak budou vaše svaly soupeřit s imunitním systémem o zdroje živin a ani jeden z obou systémů jich nebude mít dostatek pro efektivní práci. Z toho vyplývá, že vaše snaha přijde vniveč a navíc ztěžujete svému imunitnímu systému práci.

Obdobná je situace pro bílkoviny. Také ty jsou potřeba pro imunitní systém. Jsou třeba pro tvorbu protilátek a prostředníků pro stimulaci a koordinaci zánětlivých dějů. Ty ovšem nejsou normálně k dispozici a musí se nově syntetizovat. A to sice z aminokyselin. A ty se dají získat rozštěpením bílkovin a největší zásobárnou bílkovin jsou svaly. Tím pádem, pokud jdete posilovat, pracujete proti snaze imunitního systému a důsledky jsou stejné jako v předchozím případě.

Když nebudete toto respektovat, tak vašemu imunitnímu systému bude trvat mnohem déle, než si se zvládnutím infekce poradí. A to v lepším případě. V horším případě se může infekce ještě více rozjet. Tak jako tak se výrazně prodlouží doba rekonvalescence a tím i efektivita vašeho snažení. Navíc vaše tělo bývá při nemoci mnohem unavenější a mnohem méně vydrží, z čehož vyplývá vyšší riziko přetížení nebo dokonce zranění. A to nemluvím o zátěži srdečně-cévního systému. Při horečce a obecně při infekci se totiž snižuje tlak a zvyšuje srdeční frekvence, čímž se snižuje adaptační rezerva organismu a tím i tolerance zátěže.
http://www.e-kulturistika.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009110002

Také posiluji,ale ne za cenu svého zdraví. Zdraví je nejcennější. :)

Další odpovědi
anonym

Při jakékoli nemoci je riskantní tělo namáhat ještě jinou činností…
Borelióza může mít i velmi závažné důsledky (třeba smrt…).
Na co se to vlastně ptáš???
Jestli můžeš s nemocí ´spolupracovat´ na své invaliditě či smrti?
:-O
Jo – můžeš…!