rrihamirek1

jste take vlastenci?

Nejlepší odpověď
zjentek

Toužím se dostat do pocitu, kdy toužím vztyčit si na pozemku národní vlajku. Miluji filmy z divokého západu, ta atmosféra, vlajky federace, teď do toho ti Indiáni všude kolem…

Další odpovědi
Disraeli

Nejsem.

Kazatel

Rozhodně. Čechy Čechům do toho asi nepatří, tl je snad i trestné, ale tak normálně mám rád svou vlast, byť život bych za ni rozhodně položit nechtěl, to bych odjel zavčas raději někam jinam. Tak mě tak napadá, jak se vlastně pozná ten vlastenec?

Rokio

Jsem dokonce nacionalista.

Hlada

Mám rád Čechy, českou krajinu, památky, kulturu, smysl pro humor, dávám přednost českým výrobkům. Rozhodně ale nemám smysl pro boj za vlast se zbraní v ruce, který má za následek ztráty na životech a ničení majetku. Jsem rád, že jsme se v novodobých dějinách s nepřítelem dokázali dohodout tak, že nedošlo k velkým škodám. Takže vlastenec asi nejsem.

Pepa25

Samozřejmě. Ale nepochybně se to projevuje jinak, než si představujete.

cappuccino

Kdysi jsem byla pysna na to, ze jsem Ceska. V poslednich letech zjistuji, ze neni na co byt pysna!! :( Snad jenom na tu zem, na prirodu a kulturu, ale urcite ne na spolecnost.

Ametyst

Ani nevím. Můžu žít kdekoliv, a také jsem žila. Mám daleko do maďarského nebo polského vlastenectví. Rozhodně se ale budu bránit ničení národních států a federalizaci, jak to předvádí EU. Možná že tímto zákonem akce a reakce bude vlastenců přibývat. Ne každý chce přijít o pocit domova jako nový evropský člověk.:-)

Kryšpín

Jsem občan EU a jinak se to mění po úspěchu čutálistů nebo hokejistů podle vlajek vlastenec i když president UA měl také proslov všichni jsme ukrajinci.

led

Otázka, na ktorú možno odpovedať jedným slovom alebo elaborátom na 300 stranách.
Záleží od toho, čo pre vás znamená slovo „Vlastenectví“.Aká je definícia tohto slova. je to iba slovo, alebo pocit, alebo cit hrdosti, či prípadne snaha patriť k nejakej spoločnosti?

Mnohí ma tu urážajú kvôli používaniu slovenčiny, dokonca tu niektorí hanlivo prisudzujú Slovákom národnosť maďarskú. Ale akú národnosť má dieťa národnostne zmiešanej rodiny, ako bolo za Československa úplne bežné, žijúce v dnešnej ČR, alebo SR? Nie štátnu príslušnosť, ale národnosť a to je rozdiel. Akú reč má používať takéto dieťa, ak reč rodičov bola dvojjazyčná? Akú reč má používať toto dieťa, ktoré navštevovalo školu v oboch zemiach. Angličtinu, ako mnohí, neovládajúci (prípadne len zle ovládajúci) svoju rodnú reč, používajú?

Sú to vlastenci, ktorí hania iného človeka za jeho národnosť, za jeho jazyk?

Zhodou okolností, napríklad ja som tu pôvodne používala češtinu, ale na žiadosť niektorých užívateľov, ktorých som si za ich príspevky vážila, prešla na slovenčinu. Aj keď niekedy, ak cítim, že by ste nerozumeli napíšem príspevok v češtine. Som vlastenka, alebo nie som?

Som vlastenka, ale pre mňa vlasť nie je územie, ale ľudia žijúci na území bývalého Československa.

led

Vlastenectvo nie je postavenie zástavy na záhrade, alebo vyvesiť na dome.
vlastenectvo je žiť tak, aby moje, vaše konanie nebolo hanbou ľudí vašej krajiny.

Spomeniem jednu príhodu z N.Y.C.. Pýtala som sa tam na cestu, ukázali mi smer, ale policajt sa potom sklonil a do ucha mi zašepkal „vyhni sa Bohémii“. Vtedy som pocítila hanbu za tých, ktorí hanili slávu Bohémie v Európe.

Filip84

Ne, jsem patriot, což je něco úplně jiného.