Avatar uživatele
scratcher92

Proč už Češi nejsou vlastenci?

Kdysi Československo sršelo vlastenectvím. Teď mi přijde, že jsou Češi vlastenci jen tehdy, když je mistrovství v hokeji. Proč je tomu tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 3138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Vlastenectvo sa nemusí vyjadrovať rečami, ktorých je veľa od krčiem až po parlament, ale činmi.
Vlastenectvo je aj pomoc tam, kde je treba,
Vlastenectvo je aj byť slušným človekom, aj v zahraničí, kde vás známi nevidia,
Vlastenectvo je aj poctivá práca,
Vlastenectvo je aj výchova nového pokolenia,
Vlastenectvo je aj…
Nemožno povedať, že Česi nie sú vlastenci, ale na druhej strane musíme priznať, že „klaňanie sa technomodlám zo zahraničia a cudzej mene“ je hobby mnohých.
PS.
Nemusíte so mnou súhlasiť, ale pozorujte ľudí a spoznáte pravdu

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sesednizkola

Asi máš okolo sebe „špatné“ lidi. V mém okolí je spousta vlastenců :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Také by mne to zajímalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Časy se mění…:DDD

Dřív to s tím vlastenectvím bylo jen „na papíře“ > tedy vše bylo nařízené „zhora“…
např. nějaký odboj za Protektorátu, který neexistoval, tak se „udělal“ uměle po válce. Komančové na tom vlastenectví pracovali, ale taky jen pro sebe – a tak jim na to 90 % lidí neskočilo…budovali na lži – a proto padli. Myslím, že kdyby měli nějaký ozbrojený konflikt se Západem, tak by na 90 % českých „vlasteneckých“ vojáků přeběhlo k nepříteli, který měl 10× vyšší životní úroveň:DDD ► A skutečně jen hlupák by za ně položit vlastní život:DDD

A nestalo se to tak náhodou ve Vietnamu? Bojovali proti USA, ale Coca Cola, dolar a kapitalismus se jim tam stejně dostali, a KS je už jen „na papíře“…tak proč bojovat?
:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

100× vládou podvedení, ožebračení, jsou cizinci ve vlastní zemi tak se nedivím že na nějakou vlast serou, já taky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

nikomu z vedení už o vlast nejde a to se přenáší na prostý lid ..hrdému lidu vládnou šašci a to se ekluje, lid proto časem sešaškovatí ..poslední hrdej boss byl G. Husák

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Jeden důvod bude ten, že chytří lidé nejsou vlastenci, protože vlastenectví je blbost. Vlastenectví je spíš pro tu hloupější skupinu lidí.

Jsme prostě lidi a žijeme všichni na jedné planetě ať chceme nebo ne. Rozlišovat člověka podle barvy kůže či místa původu je hloupé. Každý kdo by dobrovolně položil život za vlast je u mě hlupák.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek