Pokročilý

Proč už Češi nejsou vlastenci?

Kdysi Československo sršelo vlastenectvím. Teď mi přijde, že jsou Češi vlastenci jen tehdy, když je mistrovství v hokeji. Proč je tomu tak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vlastenectvo sa nemusí vyjadrovať rečami, ktorých je veľa od krčiem až po parlament, ale činmi.
Vlastenectvo je aj pomoc tam, kde je treba,
Vlastenectvo je aj byť slušným človekom, aj v zahraničí, kde vás známi nevidia,
Vlastenectvo je aj poctivá práca,
Vlastenectvo je aj výchova nového pokolenia,
Vlastenectvo je aj...
Nemožno povedať, že Česi nie sú vlastenci, ale na druhej strane musíme priznať, že "klaňanie sa technomodlám zo zahraničia a cudzej mene" je hobby mnohých.
PS.
Nemusíte so mnou súhlasiť, ale pozorujte ľudí a spoznáte pravdu

Další odpovědi:

Pokročilý

Asi máš okolo sebe "špatné" lidi. V mém okolí je spousta vlastenců :)

Zlatý

Také by mne to zajímalo.

Stříbrný

Časy se mění...:DDD

Dřív to s tím vlastenectvím bylo jen "na papíře" > tedy vše bylo nařízené "zhora"...
např. nějaký odboj za Protektorátu, který neexistoval, tak se "udělal" uměle po válce. Komančové na tom vlastenectví pracovali, ale taky jen pro sebe - a tak jim na to 90 % lidí neskočilo....budovali na lži - a proto padli. Myslím, že kdyby měli nějaký ozbrojený konflikt se Západem, tak by na 90 % českých "vlasteneckých" vojáků přeběhlo k nepříteli, který měl 10x vyšší životní úroveň:DDD ► A skutečně jen hlupák by za ně položit vlastní život:DDD

A nestalo se to tak náhodou ve Vietnamu? Bojovali proti USA, ale Coca Cola, dolar a kapitalismus se jim tam stejně dostali, a KS je už jen "na papíře"...tak proč bojovat?
:DDD

Stříbrný

100x vládou podvedení, ožebračení, jsou cizinci ve vlastní zemi tak se nedivím že na nějakou vlast serou, já taky

Zlatý

nikomu z vedení už o vlast nejde a to se přenáší na prostý lid ..hrdému lidu vládnou šašci a to se ekluje, lid proto časem sešaškovatí ..poslední hrdej boss byl G. Husák

Bronzový

Jeden důvod bude ten, že chytří lidé nejsou vlastenci, protože vlastenectví je blbost. Vlastenectví je spíš pro tu hloupější skupinu lidí.

Jsme prostě lidi a žijeme všichni na jedné planetě ať chceme nebo ne. Rozlišovat člověka podle barvy kůže či místa původu je hloupé. Každý kdo by dobrovolně položil život za vlast je u mě hlupák.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.