Kepler

Jsem vlastenec, když jsem se odmítl vystěhovat z Moravy?

Byla příležitost emigrace na západ v 68. Celá moje rodina je už v Čechách, něco ve Francii a Německu, vystěhovali se tam ještě za mého života s tím, že jdou na „lepší“. Připadám si jako poslední Mohykán.

Nejlepší odpověď
anonym

Cítíš-li se být šťastný a spokojený, bude tě to na to místo táhnout, stůj co stůj. Můžeme tomu říkat vlastenectví, pravá hodnota tkví v pocitu ,,tady chci žít, tady je mi dobře". A psychické štěstí je základ zdraví a dobré mysli.

Další odpovědi
elkon

Neřeším Čechy a Moravu. Rožnov, nebo Vary. Jsme jedna země. Neuznávám žádné dohady, to už tu jednou bylo. V devadesátém roce.

marci1

Jsi prostě člověk, který cítí, že je mu nejlépe doma, ve své vlasti. 🙂 Mám to taky tak. Doma je doma. Jsme prostě patrioté. Vlastenectví se šířilo hlavně v dobách, kdy měli lidé pocit, že jejich rodnou zemi, jazyk a kulturu něco nebo někdo ohrožuje-doba národního obrození. 🙂

ahojkos

Navštiv Provence a uznáš, že si hlupák

led

Človek je ako strom, kde zapustí korene, tam je doma.

Kelt

To není vlastenectví, jsi součást své země a země je součást tebe. Vím o čem mluvím, protože mám stejné pocity. Asi je to dar.

Ametyst

Tenkrát se ještě slovo Vlastenectví používalo v dobrém slova smyslu. Jako patriotismus. Dnes to liberálové hloupě přelepili nálepkou “nacionalismus a pravicový extremismus”.

Kepler

ahojkos: to snad nemyslíš vážně? Může se mi tam líbit, ale moje země to nikdy nebude.