FlAsh_7

Jsou výkonější Iphony nebo telefony a androidem?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Telefonují stejně rychle.

Další odpovědi
Schluker

Ciste podle parametru jsou vykonnejsi spickove androidy. Nicmene apple ma odladeni OS na uplne jine urovni, to same aplikace. Ale je to jako se ptat co je lepsi auto: transit nebo citigo? Jak pro koho a jak na co..

Edison

Chceš srovnávat hrušky s jablky?? Nesmysl. Obojí je ovoce, ale každé je jiné. Prostě JINÉ!!!

mzm

iPhony, androidy, je to jedno, všechno je to Samsung. :-p

anonym

Ahoj FlAsh7, když porovnáš nejnovější zařízení Apple a Samsung, který je jeho největší konkurent, v nejlepší verzi např: Apple iPhone 11 Pro Max 512GB a Samsung Note 10+ 512GB dojdeš k závěru, že výše zmíněný iPhone je o 9% výkonnější, ale také 2× dražší a výkon je asi jediné čím se nový iPhone oproti Samsung nebo jiné konkurenci může chlubit. Ve zdroji přikládám žebříček nejvýkonnějších zařízení u nás.

Zdroj: https://www.an­tutu.cz/

anonym

špičkové android telefony jsou výkonnější a paradoxně poskytují lepší parametry za výrazně výhodnější ceny než Apple. Je to tak trochu jako srovnávat PC a herní konzole pro účely hraní her … PC je takový android a herní konzole je v pozici iPhonu … herní konzole ve chvíli kdy ji vydáš má špičkový výkon ale pak většinu času zaostává za mnohem rychleji se vyvýjejícím hardwarem ve světě PC a velmi podobné je to při srovnání těchto dvou platforem.

iphony však mají jiné zásadní nedostatky, mnohdy tak zásadní že je s podivem že jejich fanoušci je naprosto přehlíží. Největším z nich je fakt že jde o svět jediného výrobce. Zatímco s android platformou si můžete bohatě vybírat a používat telefony a své android aplikace na telefonech mnoha desítek různých výrobců, kteří si navzájem konkurují, ve světě iphonu nic takového neexistuje, výrobce je jen jeden, konkurence je v rámci platformy nulová – co z toho vyplývá je zřejmě, absurdní předraženost neodpovídající vůbec technickým parametrům. Svět iPhonů je cenzurován velmi tvrdou rukou Applu, pokud se applu nelíbí že někdo vydá aplikaci která mu ubírá zisky tak takovou aplikaci vůbec do apple storu nevpustí a protože na iPhonu nelze aplikace instalovat jinak než s jejich obchodu máte jako uživatel utrum a nezbude se vám než podřídit vůli Applu. To nastalo třeba u aplikace STEAM LINK kterou apple zakázal protože by lidé mohli hrát kvalitní PC hry na telefonu přes streamovací službu a nekupovali by možná tolik pay-to-win her z katalogu Applu, teprve pod tlakem veřejnosti apple povolil a aplikaci do katalogu vpustil. Android ale uživatelům takové klacky pod nohy neháže vůbec a nezakazuje jim, je to otevřenější a svobodnější IT svět, než ta malá totalitní diktatura, která je obrazem aplikačního ekosystému fy Apple. Interoperabilita s jinými zařízeními (zvláště pak pokud je nevyrobil Apple) je v případě androidu také na výrazně vyšší úrovni.

anonym

Ono to ale obecně není jen o výkonu, třeba Xiaomi Mi 9T PRO je o nějakých 100 tisíc bodů v AnTuTu výkonější než Mi 8 ale jako uživatel tento rozdíl prostě nepostřehneš protože oba mají výkon tak vysoký že prostě nezaregistruješ, že by se telefon kdekoliv trhnul, všechno lítá jak po másle, toho výkonostního nárůstu si ohledem na relativně nízské nároky aplikací už prostě nemáš šanci všimnout a tak je důležitější spíš poměr přiměřeně naddimenzovaného výkonu a ceny a v tomto ohledu Android vede jednoznačně. Vždy nabízí za stejné peníze víc muziky než Apple. Tady máte třeba srovnávačku která se specializuje na poměr ceny a výkonu https://www.ki­movil.com/en/com­pare-smartphones … porovnejte sám a posuďte kde v tomto žebříčku nejvýhodnějších telefonů jsou nějaké iPhony … zapadlé až kdesi vespod.

Edison

Třeba má na mysli VF výkon… do ví, a co se vlastně ptá… Dyk ho znáš, položit otázk neumí, nečte, a myslí si, jak inteligentní otázky pokládá…