VLV

Je htc kvalitní značka?

Chtěl bych si koupit HTC Desire X, je to dobra volba?
Doplňuji:
a je dobrý napad ho kupovat u vodafone? (bez tarifu) 6177

Nejlepší odpověď
Mia.F

Já už 5 let používám telefony jen od HTC a mám s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Za sebe rozhodně můžu maximálně doporučit. Určitě jsou na tom s kvalitou zpracování mnohem lépe než třeba Samsung nebo LG. Dílenským zpracováním jsou na tom zhruba stejně jako Nokia nebo iPhone, ale za lepší peníze nabízejí více funkcí.

A konkrétně Desire X je za ty peníze excelentní telefon. Jdi do něj.
Doplňuji:
Windows Phone je vhodný jen pro naprosté minimum lidí. Většině více vyhovuje Android. Navíc, WP má dost nejasnou budoucnost co se týče další podpory, vývoje nových aplikací, atd atd. Skoro bych řekla, že je to taková slepá ulička. Pokud se chováte rozumně a neinstalujete do telefonu bezhlavě kde co, nemusíte se škodlivého kódu na Androidu vůbec bát a žádný antivirus opravdu nepotřebujete.

Měla jsem už 4 telefony HTC a u žádného mi nikdy nic neodešlo a všechny bez problémů fungují dodnes, a to jsem velmi náročný uživatel který má ten telefon v ruce 20 hodin denně a nezachází s ním zrovna v rukavičkách. Tornado sem nepleťte, je to deset let starý telefon, HTC je teď úplně jiná firma.

Další odpovědi
odpomass

Určitě je to jedna z možných voleb, u kterých neprohloupíš. HTC dělají solidní mobily, s dobrou podporou. Ta cena je pěkná.
Ale rozhodně bych nesouhlasil, že WP je slepá ulička s malou podporou. Microsoft jistě svůj produkt bude dál podporovat a rozšiřovat seznam aplikací, toho bych se nebál ;).

anonym

1/ HTC rozhodně co do kvality výroby nelze nic vytknout. Kvalitativně se vyrovná populárnějším značkám (samsung, sony, ..)

2/ Zda bych doporučil model Desire X nevím jistě, nevím jaké vlastnosti telefonů jsou pro vás důležité, zkuste je vyplnit na webu lepsitelefon.cz a ten vám optimální model doporučí.

3/ Pokud je to bez tarifu, pak je ta cena u operátora konkurenceschopná.
Doplňuji:
souhlasím s názorem že do wp nemá smysl dnes jít, pro tyto telefony je ve srovnání s Android telefony méně softwaru a jejich schopnosti jsou ve srovnání s androidy limitované relativně hůře vyladěným operačním systémem. ..

anonym

Na HTC si nemohu stěžovat, akorát bych vytknul dvě věci:

  1. Kvalita zvuku na Desire HD je opravdu mizerná, na předchozí G1 také nebyla nic moc, snad se to již zlepšilo.
  2. Při focení mám mírně narůžovělé snímky.

Jinak co se týče systému Android tak ho vřele doporučuji, je na něj spousta aplikací a vývoj jde stále do předu.

Bedy

S HTC nemám teda zrovna nejlepší zkušenosti, nikdy mi dlouho nevydrželo. Měl jsem asi půl roku HTC Tornado, ale tam pak odešla klávesnice a pak i display, takže bych do HTC nešel.
Jako HTC Desire X nevypadá špatně, jediné, co bych vytkl, je foťák – v téhle cenové relaci bych čekal něco lepšího a nevyměnitelná baterie.
A taky se mi moc nelíbí operační systém Android – mobil bych si nerad brzdil antivirem.

Kdybyste trval na HTC, tak bych se koukl na HTC Titan, kterej má už lepší foťák, vyjímatelnou baterii a dobrý operační systém Windows Phone (neplést s Windows Mobile).
Doplňuji:
Teleofn bych radši u operátora nekupoval, protože má upravenou ROMku a pak aktualizace přijdou později.
Jak jsem psal, s htc nemám moc dobré osobní zkušenosti. Ale Samsungy jsou ještě horší (ty levnější).

huxa

je to můj osobní názor, nicméně HTC beru jako jednoho z nejlepších výrobců mobilů, co do kvality, to do ceny. Řekl bych, že se Samsungem se nedá rovnat (samsung-levné věci, ne zrovna kvalitní)

Fienir

Kvalitní určitě je, ale já dávám přednost Samsungu. Myslím, že pokud moc nevyžaduješ focení, tak to není špatná volba.

Cesnek

HTC je velice kvalitní značka! Řadí se se svími mobily na uplnou špičku..!

Vřele doporučuji!!

anonym

v jedné z odpovědí zazněla zmínka o nutném antivirovém programu pro android operační systém. Tuto fámu je třeba hned v zárodku vyvrátit. Není o nic pravdivější než tvrzení HOAXařů o tom že mléko se v supermarketech recykluje a je to poznat podle tiskových proužků na obalu 😁

Antivir na androidu nepotřebujete což bohužel neznamená že se vám jej výrobci typu Symantec, AVG a AVAST přesto nebudou snažit nabízet … co kdybyste se chytl a přece jen tu zbytečnost koupil. Pokud jim argumentujete tím že viry na androidu nehrozí ztratí půdu pod nohama a vytasí se s tím že ten antivir umí i jiné věci třeba obsahuje ochranu proti ztrátě telefonu a můžete dohledat bazar kam jej zloděj udal. 🙂 no alespoň něco, ale opravdu nenípravda že byste antivir instalovat musel, to je hloupost … tohle nejsou zavirovaná windows.

Bedy

Proč teda v Google Play (Android Marketu) byly několikrát nebezpečné aplikace, které získaly přístup k vaším osobním datům a zneužily je? Pravda, aplikace si o povolení nejprve požádá, ale spousta lidí to odsouhlasí. Dokonce byla o tom i reportáž v Černých ovcích, kdy si uživatel stáhl nějaký spořič baterky či co a pak mu chodily SMSky, které stály 70Kč…

http://www.vi­ry.cz/havet-na-androidu-stejne-drza-jako-ve-windows/
nebo třeba konkrétně příklad http://www.ma­xiorel.cz/andro­id-market-opet-obsahoval-aplikace-s-viry

To by si snad nikdo nevymýšlel. Jinak avast! třeba nabízí Free mobile security úplně zdarma, ostatní výrobci nabízí free verze.

Taky jsem si zpočátku myslel že jde o určitou fámu, ale postupem času jsem změnil názor…

Jinak co se týká Windows Phone, tak je naprotý nesmysl, že je méně vybavený, než Android.
Najdete na Androidu zabudovaný plnohodnotný Office? Ani náhodou.
Nabídne Android v základu propojení telefonu (kontakty, fotky, chat…) se sociálními sítěmi? Ne.
Nabídne Android pořádný herní potál? Ne.
nabídně Android pořádný cloud? Ani náhodou.

Android je méně přehledný, je to taková splácanina, každá vestavěná apliakce je jiná, jinak se ovládá, je to fakt nepřehledné.

Pro každodenní použití je Windows Phone lepší volba, navíc proběhl takový test „Sejmul mě Windows Phone“, kdy jste dostal za úkol udělat běžný úkoly a měl jste být rychlejší, než člověk s Windows Phone. Jen opravdu několik málo lidí to dokázalo…

Našel jsem docela pěkné video, kde je srovávám Windows Phone 8 s Androidem 4.1 – http://www.you­tube.com/watch?v=KU­OVJeOR77M

Taky bych dodal, že Windows Phone je úspornější – „papírově“ slabší Lumia byla v reálu rychlejší, než „papírově“ výkonnější HTC One X – budiž důlazem video z Pocketnow – http://www.you­tube.com/watch?v=1cAs­prVPIRc

Mimochodem taky dostal ocenění mobilní operační systém roku 2011. Tak to nemůže být nějaký zkrachovalý projekt, který nemá budoucnost, když dostal takové ocenění.

Mimo to apliakcí pro WIndows Phone je taky dost, většina uživatelů si určitě vybere.