Leotom

Máte někdo skušenosti s mobilem Sony xperia míro ?

Doplňuji:
A mapy jsou v něm zadarmo ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Je to doela dobrý mobil, ale za tu cenu, co se prodává, se dají koupit i lepší.
Tady jako hlavní nedostatek vidím malé rozlišení displeje – takže na prohlížení internetu nebo obrázků to nebude úplně nejlepší, dále celkem nízký výkon, foťák taky žádná slává, natáčení videa – to je opravdu taková nouzovka.

Hlavně teda ten výkon – na Android to je opravdu málo, pokud tam budete chtít používat víc aplikací nebo mobil opravdu intenzivně používat, tak čekejte pomalejší reakce, občas nějaké to zamrznutí.
Ale určtiě tady můžu ocenit výbornou výdrž baterky, LED blesk, pěkné prostředí TimeScape.

Suma sumárum, je to opravdu takový levný dotykový mobil, který ani neurazí, ani nijak zásadně nepřekvapí.

Za tuhle cenu koupíte lepší mobil, třeba Nokia Lumia 710 s výkonnějším procesorem, s úspornějším a svižnějším operačním systémem Windows Phone. Má i větší rozlišení, takže prohlížení internetu a obrázků bude pohodlnější.
Výhodou je i přední kamerka a s tím i možnost volat si zdarma přes Skype, včetně videohovorů. Je tam výborná podpora.

Nokia Lumia 710 má i lepší foťák, umí natáčet i HD videa.

Zásadní nevýhodou tady však je, že nepodporuje paměťové karty – je tma pouze vestavěná paměť – a to slušných 8GB. Plus k tomu dostanete cloudové úložiště Skydrive o velikosti 7GB zdarma.

Windows Phone má i tu výhodu, že tam má vestavěný plnohodnotný mobilní Microsoft Office a taky plnohodnotnou offline GPS navigaci (není nutné se připojovat k internetu).
Co se týká aplikací, tak si vede výborně, k dispozici je opravdu velký výběr. Výhodou je i dobrý herní portál Xbox Live – tam se dají najít opravdu fajnový hry.

Nebo můžu doporučit Samsung i8350 Omnia W, ale ten nemá tu navigaci, ale zase má ještě lepší výdrž, než ta Nokia i ten Sony. teď ho mají zrovna v akci na dobrým známým internetovým obchodu CzechComputeru (czc.cz) za necelé 4000Kč.
Je teda pravdou, že ty Nokie jsou kvalitnější, než třeba ty Samsungy nebo i ty Sony. Píšu přímo ze zkušeností jako servisák.
Doplňuji:
Ano, Android – budu si brzdit mobil antivirovým programem. To je další pěkná brzda.
Rozhraní Androidu – no žádná sláva, je to takový naryhclo udělaný, každá apliakce se ovládá jinak. Žádné standardy, nic. Přílišná otevřenost taky není velká výhoda.
Tady je třeba srovnání rozhraní Androidu 4.1 a Windows Phone 8 (stejné používá i Windows Phone 7.8) – http://www.you­tube.com/watch?v=KU­OVJeOR77M&fea­ture=player_em­bedded

Windows Phone má všechny nejpoužívanější apliakce v základu – a pořádný, plnohodnotný – Microsoft Office Mobile, integrace Facebooku, Twitteru, plnohodnotná offline GPS navigace., vše je interovaný a zdarma. nabídne tohle Android? Ne.

Nabídne Android 7GB cloudové úložiště zdarma? Ne.
Pořádný herní portál Android taky nenabídne. Windows phone má Xbox Live.

A samé placené aplikace? To je co za nesmysl? Vždyť se podívejte do Windows marketplace. Tam toho zdarma je… Ale samozřejmě jsou tam i placené aplikace. A tohle je i u Google Play (Android marketu) i u Apple Store a dalších. Takže klid…

Navíc já jako servisák mám víc zkušenosti, než Vy jako běžný uživatel. Fakt ty laciný mobily s Androidem většinou za moc nestojí, jsou pomalé, poruchové. Tohle se o mobilech Nokia Lumia říct nedá. Neříkám, že Sony Xperia Miro je špatná, ale za tu cenu se dá pořídit lepší mobil – ať už Nokia Lumia 710 nebo Samsung i8350 Omnia W aj. (třeba LG Optimus 7)

Další odpovědi
Wortygen

Já ho mám a osobně jsem s ním spokojen.
Pokud budeš chtít pomoct , nebo poradit ohledně tohoto telefonu , klidně se mi ozvi a můžeme to probrat ! :)

mojitek

Je to výborný mobil. Hlavně je to Sony který má Android a tam je téměř vše zadarmo ,žádná krachující Nokia s problematickým Windowsem kde navíc musíš téměř za vše platit.
Doplňuji:
Bedy, zeptejte se odborníků.Ti dávají od Nokie a jejich OS ruce pryč.Celkem dobrá je Lumia800,ale je za podstatně větší prachy než Sony Miro.Mimochodem,a proč myslíte že i tahle Lumia800 raketově zlevnila z 11.000,– na asi 6.000,–? 🙂 Ty Vaše story o „zasekávajícím se Android systému“ jsou prostě jen pohádky.Navíc tenhle systém používá i Samsung atd atd.Ale ať si dotazující sám zajde do nějaké elektro prodejny a poptá se sám.Já to udělal a všichni a všude mě od Nokie odrazovali. A žádní amatéři to rozhodně nebyli,poradili mi jak znovuzprovoznit hru na mým PC (seklo se video rozlišení)-tady mi nikdo neporadil.

mojitek

asi není zač......

mojitek

v off line režimu mapy zadara nejsou.Ale např. mapa ČR s doživotní aktualizaci stojí asi 280 kč.

Bedy

To bych rád tu aplikaci viděl, co umí. Rád bych si to srovnal s Nokia Maps, co se dává do chytrých Nokii. Odhaduju, že taková podobná aplikace by stála tak o řád víc. Nokia tam má mapy (samozřejmě s navigací) celýho světa, turistický mapy, cykloturistický mapy, plány i některých českých obchodních center (ty má od Bingu) atd.

Ještě mojitku, k tomu doplnění Vaší odpovědi. Co je to za odborníky? Že dělají do počítačů je fajn, ale mobily jsou malinko o něčem jiném a pokud prostě s nima nedělají, tak je těžké o tom mluvit.
V elektru ty mobily tak akorát prodávají, ale oni to neopravují. To se posílá prostě kamsi do servisů, se kterými mají uzavřené smlouvy.

To tam zaměstnanci elektra neprodávají. Těm se prostě řekne to a to, samozřejmě prodávají víc Android, protože je levnější, má výkonnější hardware a třeba vyšší rozlišení.

Ale tohle všechno je jen marketing. Na co na 4 palcovým mobilu HD rozlišení, když to lidský oko z takový vzdálenosit na takovým malým displeji stejně nepozná? Proč tak silný hardware? Jo aha – on je tam náročnější systém.

Mobily s Windows Phone nepotřebují 4jádrové procesory, jako ty nejlepší moibly s Androidem. Těm stačí bohatě dvoujádro.

Jestli jste byl v prodejně operátora, tak tam je to vůbec katastrofa – oni schválně prodávají levnější mobily, protože prostěchtějí, aby lidi furt kupovlai a prodlužovlai smlouvy. Samozřejmě že dostanou na pohled super mobil. Ale ta kvalita u některých mobilů je fakt pochybná.

Dále – HTC se zajímá víc o WIndows Phone – vydal teď 2 modely 8S a 8X a jdou docela na odbyt. Proč myslíte, že i Samsung vydal mobil s Windows Phonem? Teď vyjde s WIndows Phonem mobil od Huawei, který byl k WIndows Phonu skeptický. Proč se asi rozhodl? Protože Windows Phone jde pomalu nahoru a už z něj není nějaký ten okrajový systém pro pár fandů. Teď přijde Firefox OS, Ubuntu pro mobily – už třeba je téměř připraven k prodeji mobil od ZTE s Firefox OS.
Windows Phone není jen Nokia. WIndows Phone je taky hodně HTC a trochu Samsung, LG, ZTE, teď i třeba Huawei, který prostě byl k WP skeptický a jel jen na Androidu.

Schválně se podívejte i na recenze na Sony Xperia Miro – třeba v této recenzi vyloženě vypíchli to, že ten mobil má malý výkon, nekvalitní foťák – http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/sony-xperia-miro-hlavnim-argumentem-je-cena-recenze/sc-3-a-1322487/defau­lt.aspx
Taky vypíchli Android – ok, proč ne, ale na druhou stranu napsali právě nízký výkon – a to je právě to ono, očem jsem tady psal. Nadstavba TimeScape je asi nejpovedenější nastavba pro Android, špatnou nemá HTC, ale třeba Samsung má příšernou, takovou nedodělanou, neohrabanou. To pak taky kazí image tomu Androidu trochu no…

Tady je pro srovnání ta Lumia 710, jak jsem doporučoval – http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/nokia-lumia-710-ticha-sila-v-pozadi-recenze/sc-3-a-1319593/defau­lt.aspx?utm_sou­rce=vtm&utm_me­dium=selfpromo&ut­m_campaign=rsshub
Sami tam píšou – rychlý inuitivní systém Windows Phone, offline navigace zdarma a další
Co se týká nedostatků, tak jsem psal, že tam nelze vložit paměťovky, že tam je jen ta vnitřní paměť 8GB.
Ta velmi špatná výdrž baterie – no nevím, záleží na používání. USB Mass Storage – stačí si nainstalovta aktualizaci na WIndows Phone 7.8 a tam by to mělo myslím být. Špatnou práci s wifi řešila jedna později vydaná aktualizace. Tak to jsem ani nezmiňoval, to je opravené, vyřešené.

A ještě recenze k tomu Samsungu – http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/samsung-omnia-w-driv-nez-prijdou-lumie-recenze/sc-3-a-1319143/defau­lt.aspx
Sami tam píšou – vyladěný systém, rychlé reakce, kvalitní displej. Nedostatky – zas ta paměťovka že tam nejde, slabší baterka – no dejme tomu, příliš snadná manipulace s ovladačem hlasitosti – to je taková prkostina.

A že cena šla dolů? Já jsem na Lumii 800 koukal v obchodech – za 6000Kč ji koupíte v takovém pochybnějším internetovém obchodě, kde ani není z oficiální české distribuce. V známých obchodech ji seženete kolem těch 7,5–9 tisíc.

Jinak mobily zlevňují – přijde nový model, tak ten starší zlevní. Podívejte se, jak šly ceny třeba iPhonu 4 dolů, Samsungu Galaxy SII a dalších.
Je jasný, kdžy přijde Lumia 920 nebo 820, tak prostě 800 půjde s cenou dolů. Nemá slot na paměťovky, nemá nový WIndows Phone 8, ale jen 7.8 a tak dále.

mojitek

Bedy,tu Nokii prodává E…world za tu sumu 6.000,–+/- ,dneska jsem tam byl.A to nebyli odborníci specializovaní jen na PC,to byli přímo od mobilů.Dneska mi ten kluk řekl tolik informací o mapách,mobilu Nokia vs Sony,že mi šla z toho hlava kolem.Žádný naučený monology,to bych poznal i já.Jistě,ty levný Sony (Miro,Tipo) žádný zázrak,ale za tu cenu má Nokia jen Ashu..a tady není co řešit.Taky bluetooth jde u Nokie až od W8,což je si myslím zásadní problém pro dost lidí,u Sony není problém,taky Sony nepotřebuje tolik vnitřní paměti kvůli systému,přenos dat do PC jde u Sony normálně ,u Nokie se vás to přehodí na …Zone(nepamatuju si už).Jinak mě taky zrazovali od Nokie,dobrá je s Windows8 a jediný plus u týhle značky je to,že má mapy za gratis,a proto si to lidi kupují.Jinak jsem viděl recenzi na N Lumia 800(?) kde mi to přišlo takový nějaký pomalý,akcel.metr nějak taky moc nestíhal..atd.Jinak neříkám že by se mi Nokie vyloženě nelíbily,ale když mě od toho totálně všichni zrazují,tak bych teda do toho nešel