Džuls

Jogurtová zálievka

Nemáte niekto nejaký recept na chutnú jogurtovú zálievku na zeleninový šalát??? Najlepšie niečo málo kalorické.Ďakujem 🙂

Nejlepší odpověď
Scalex

Práškovým zálivkám bych se vyhnul. Člověk má jíst čerstvé potraviny a ne prášek. Nejsme polárníci, aby jsme byli odkázáni na sušené jídlo, protože pojedeme 3000 kilometrů terénem bez jediného obchodu. 8^)

Kaloričnost jogurtové zálivky samozřejmě závisí na kaloričnosti toho jogurtu. Ovšem pozor – tuk v kvalitních čerstvých jogurtech není zas tak škodlivý. Je mnohem horší koupit si nízkotučný trvanlivý jogurt, než koupit si plnotučný farmářský, čerstvě vyrobený.

No a do jogurtu se pak dá přidat leccos. Někdy si do něj jen přimíchám koření Chilli Pikant z www.koreni.cz (navzdory názvu není prakticky vůbec ostré!) nebo nějaké nepálivé karí koření. Jindy si dělám koprovo česnekovou zálivku (to hlavně na salátovou okurku), zkrátka něco jako řecké tzatziky. Ale je pravda, že ještě raději než jogurt si na salát dávám kvalitní panenský olivový olej (opět zdravé tuky) ochucený citronovým aromatem, a nějaké bylinky, nejlépe čerstvé – bazalku, tymián, rozmarýn, medvědí česnek…

Další odpovědi
elektrikář

Do jogurtu můžeš zamíchat zelené bylinky, koření třeba plesnivý sýt, česnek.Kopr pokud nepoužiješ hotové smněsi.Vyskoušej si co ti bude chutnat.

JanyOK

Já kupuju už hotovou práškovou Knorr, jen nasypat, zamíchat a je hotovo a je moc dobrá. I cenové v pohodě .