Avatar uživatele
misicka2310

Jidelniček u 3 měsíčního mimča – pribináček?

Kamaradka mi poradila abych dala svému sinovi pribináčka smetanového dnes sem mu ho dala nesned ho celeho ale smal se a byl spokojený co si o tom myslíte dělám chybu samozdřejmě mu dávám i mlíčko a čaj ten pribináček mu davam jen odpoledne
Doplňuji:
Četla jsem že od 4 měsíce se mužou dávat nějaké ovoce atd ale moje mamka říkala že já jedla i krupici v 3 měsících i termixi a ke konci 3 měsíce jsem prej ládovala i přesnídávky a žiju:) ale nechci malému nějak ublížit ale prej když neblinká a papka to tak je to v pořádku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5049 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Asi nekojíte?Pribiňáček takhle malému dítěti rozhodně nedávejte,nejenže je sladký a tučný,ale je to koncentrované kravské mléko,které obsahuje neštěpené bílkoviny a zatěžuje dětský organismus.Pře­devším ledviny.Je to čistě vaše věc,ale takhle malému dítěti by ste příkrmy dávat ještě neměla.Pokud nekojíte tak v 5.měsíci začněte dopoledne nahrazovat ovocem,třeba banánem nebo meruňkami.Na půl roce přidejte trochu jogurtu.Mrkněte na jídelníčky na www.hami.nutri­cia.cz nebo www.vyzivadeti.cz

To má sice pravdu,že náše rodiče do nás cpali horem dolem co šlo,ale proto taky dnešní třicátníci mají častěji infarkty,národ trpí obezitou a každý druhý je alergik.Neboj­te,špatně vám neradím,vystudovala jsem Nutriční terapeutku v Praze 5.května.Sama mám děti.Přečtěte si na stránkách Hami jak je to s příkrmy a nedejte na rady kamarádek ,babiček a maminek.Byť to myslí dobře.A pokud kojíte,tak kojte alespoň do půl roku a nic víc.Na sladké příkrmy si malý rychle přivykne a pak vám nebude chtít nic jiného.Zafixujte si do roka NESOLIT NESLADIT.Cukr,res­pektive glukoza také dětem neprospívá,ale když po 8.měsíci dáte malému jednou za čas smetánek,tak se nic neděje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
afro.minerva

To je špatně. Pribiňáčka nemá dítě dostat až do roka. Do šesti měsíců má být čistě jenom kojené. Nejdříve se začíná s příkrmy ve 4 měsících a to jenom u dětí, které jsou na umělém mléku a nebo mají hlad a mléko doslova nestačí. Tvůj malý na umělém mléku co si pamatuji je, ale neměl by dostat nic jiného až do ukončenýc 4 měsíců. A od té doby má dostávat jenom jednodruhovou zeleninu, později vícedruhový příkrm, pak přidat maso, později rýži a těstoviny, potom ovoce a ovocné přesnídávky, dále zase později jogurty…

Všude na netu je spousta informací.
Třeba tady: http://www.mi­minko.estranky­.cz/clanky/pri­krmy-kojencu/prikrmy-v-praxi

Ale krupici v žádném případě. A už vůbec ne tvarohy a podobně. To smí dítě až od roku věku.

Moje máma mi taky nadiktovala, že mám udělat naší tehdy šestiměsíční malé klasickou krupicovou kaši z kravského mléka a ještě ji osladit. Ale to je špatně. I náš doktor to říkal.

Ale dělej jak uznáš za vhodné. Já bych to tedy raději neriskovala. Těch pribiňáčků se to dítě namlsá ještě dost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iwetax

Já vím, je to vaše dítě, vy jste máma. Napíšu svůj názor. Já sama bych dítěti pribináčka nedávala. Dceři je 10 měsíců a krmím jí nesolenýma kašema ze zeleniny a masa uvařených v páře a nastrouanám ovocem a sunarem. Jen občas jí dam, když někam jedeme Jupíka.

Starší generace mají tyto názory, v tý době se tím chlubili ( Tomáš už jí guláš s knedlíkama, dídě se má nechat pořádně vybrečet- pročistí si plíce) záleží na vás jestli se tím budete řídit.

Podle mě je kravský mlíko nepřirozená potravina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Saurus

3-měsíčnímu miminku bych rozhodně Pribináček nedala! Známí mě taky přesvědčovali že můžu, ale já jsem oba kluky kojila poctivě do půl roku a pak jsem začala s mixovanými zeleninovými polévkami, postupně jsem začala přidávat maso, pak ovoce nebo přesnídávky, občas dětské sušenky nebo křupky, na večeři obilné kaše. Od 1 roku už vše, ale postupně. Mladšímu je teprve 8 měsíců a staršímu 2 roky, takže vařím pro všechny dohromady stejná jídla, akorát polévku nesolím a malému ji namixuju a přidám maso. Každý si ji pak na talíři dosolí. Pribináčky atp. malému dávám jen výjimečně. Dítě do 1 roku totiž ještě není připravené konzumovat všechno jako dospělý, má ještě nezralé orgány a nevhodná strava by mu mohla uškodit. Dříve lidé miminka krmili vším možným, ale dnes už se každý snaží aby děti jedly zdravě. Potvrdí ti to každý lékař a najdeš to kdekoliv na internetu na stránkách pro maminky, kterých je požehnaně.
To, že miminku něco chutná, ještě neznamená že je to pro něj zdravé.
Jo a ještě musím reagovat na to vyřvávání, o kterém tu je zmínka v jedné z odpovědí. Nechat malé miminko vyřvávat opravdu dobré není, ale zkuste si stíhat vše okolo domácnosti a starších dětí tak, aby vám miminko ani jednou nezaplakalo. Nejde to a běhat za dítětem pokaždé, když se ozve, to snad dělají jenom úplní blázni. Já svoje děti občas nechávám plakat, někdy je nechám vyřvat před spaním a četla jsem že je to podle nové studie dobré. Samozřejmě s mírou. Ale otroky ze sebe přece dělat nemusíme!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jituna

Jsem z té starší generace. Takže- pribináček NE Mám už vnoučata ale ani mé děti takto nejedly. Na trhu je spousta přípravků pro tuto věkovou kategorii. Nedělejte si to jednodušší. Děcko má dostat co v tom kterém věku potřebuje. A ještě..... plakat nechat jen s mírou. Někdy to bohužel jinak nejde. Přeju vám i miminku at se daří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JarkaHor

Neporadily by jste mi jak řešit svačinky u dítěte, které má alergii na kravskou bílkovinu?

Avatar uživatele
Vercule

Jak staré máš dítě? Většinou se kravské mléko nahrazuje kozím. Zkus kouknut na nase-mleko.cz

Avatar uživatele
JarkaHor

Dcerka má tři měsíce, ale už zjišťuji jak budeme muset fungovat bez toho aniž by měla v jídelníčku kravskou bílkovinu. Takže nejprve budu objednávat tady to počáteční https://www.nase-mleko.cz/zbozi/ko­jenecke-kozi-mleko-pocatecni-nase-mleko-1-multipack-5--525g/ a pak zkusíme i ty jejich kašičky.

Avatar uživatele
Gabullka

Tady ta značka je super. Nakupujeme teď hlavně ty jejich kaše a jsou výborné. Synovy moc chutnají a co je hlavní, tak už není osypaní tím, že jsou bez obsahu kravské bílkoviny.

Avatar uživatele
blanvan

Také se přikláním k názoru, že Pribiňáka v tomhle věku ne. Dětské zažívání je citlivé a lupnout mu podobnou sladkou bombu není nejlepší cesta.

před 1113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
martina1

K té krupici.Už jsem to nemohla dopsat.Do půl roka nedávejte malému pšeničnou mouku-piškoty,rohlíky a kaše rýžové určené pro děti od 4.měsíce.Dnešním dětem hrozí daleko víc alergie na lepek a nemusí se projevit v kojeneckém věku,ale i později v dalších letech.

před 5049 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek