Zlatý

Maminka která má miminko

Proč maminky, které mají miminko říkají např.:
máme kašel, bolí nás zoubky, máme teplotu atd.?
Nemá náhodou kašel, zoubky nebo teplotu jen to miminko?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

je to tím,že maminka s tím dítkem cítí,když má kašel,je to jako kdyby ho měla ona sama,no a je to tak se vším. Mimčo je smutné,je smutná mamka,no prostě vše s tím broučkem prožíváme naplno.

Další odpovědi:

Stříbrný

Miroslavste, to se těžko vysvětluje, ale děláme to téměř všechny. Dokud jsem sama nebyla matkou, připadalo mi to stejně divné, jako Vám. A ejhle. Narodil se se mi syn a jako mávnutím proutku jsem ze dne na den začala mluvit tímhle způsobem.
Snad je to tím, že jsme v tom začátku takové "rozněžnělé", ale zároveň se tomu snažíme podvědomě trochu bránit. "ON/ONA má kašel", nám připadá moc tvrdé, v poměru k malinkému miminku, ale opakovat furt do umdlení zdrobnělinu jména, je taky pro dospělý mozek přehnané.
Nebo snad tím, že s miminkem ty neduhy, ale i úspěchy prožíváme - jsme s ním celých 24 hodin denně a každou vteřinu vnímáme všechno, co prožívá to miminko. A dost se nás to týká.
Ale to je můj názor...

Bronzový

My chlapi to asi tezko pochopime,ale je si treba uvedomit,ze kazda ta mama nosila to nase mimco 9 mesicu pod svym srdcem a to je myslim,jiz nejaka doba,kdy byly jedno telo.

v psychologické literatuře se to nazývá "rodičovský plurál"

Pokročilý

nevím čím to je.ale take říkam,že máme rymu,teplotu atd...dříve jsem to také nechápala.ale prostě nevím jak to mám vysvětlit,bych za své dětsko i dýchala kdyby to šlo...
a před porodem si člověk aspon tedy ja hodně věcí nepřipustil, neuvědomil, neviděl. . . nebo nechtěl vidět...
když přijde dětsko tak už to nejde.jen tím chci řict,že jsem se porodem změnila,mám zodpovědnost za dětsko.9měsícu jsem nosila dcerku v bříšku a je to nepopsatelny pocit.a tím take se o dcerku bojím,aby se ji třeba něco nestalo atd...svoji dcerku miluji z celého svého srdce,je to pro me to nejcennejši co mám....

pretoze to dieta bolo 9 mesiacov v matke a trosku dlhsie potrva kym bude vraviet ze to miminko bolia zubky apod. je to zvyk ale nie kazda mamka to vravi

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.