Avatar uživatele
Miroslavst

Maminka která má miminko

Proč maminky, které mají miminko říkají např.:
máme kašel, bolí nás zoubky, máme teplotu atd.?
Nemá náhodou kašel, zoubky nebo teplotu jen to miminko?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

je to tím,že maminka s tím dítkem cítí,když má kašel,je to jako kdyby ho měla ona sama,no a je to tak se vším. Mimčo je smutné,je smutná mamka,no prostě vše s tím broučkem prožíváme naplno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Miroslavste, to se těžko vysvětluje, ale děláme to téměř všechny. Dokud jsem sama nebyla matkou, připadalo mi to stejně divné, jako Vám. A ejhle. Narodil se se mi syn a jako mávnutím proutku jsem ze dne na den začala mluvit tímhle způsobem.
Snad je to tím, že jsme v tom začátku takové „rozněžnělé“, ale zároveň se tomu snažíme podvědomě trochu bránit. „ON/ONA má kašel“, nám připadá moc tvrdé, v poměru k malinkému miminku, ale opakovat furt do umdlení zdrobnělinu jména, je taky pro dospělý mozek přehnané.
Nebo snad tím, že s miminkem ty neduhy, ale i úspěchy prožíváme – jsme s ním celých 24 hodin denně a každou vteřinu vnímáme všechno, co prožívá to miminko. A dost se nás to týká.
Ale to je můj názor…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FOG

My chlapi to asi tezko pochopime,ale je si treba uvedomit,ze kazda ta mama nosila to nase mimco 9 mesicu pod svym srdcem a to je myslim,jiz nejaka doba,kdy byly jedno telo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chlubna

v psychologické literatuře se to nazývá „rodičovský plurál“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nave

nevím čím to je.ale take říkam,že máme rymu,teplotu atd…dříve jsem to také nechápala.ale prostě nevím jak to mám vysvětlit,bych za své dětsko i dýchala kdyby to šlo…
a před porodem si člověk aspon tedy ja hodně věcí nepřipustil,ne­uvědomil,nevi­děl…nebo nechtěl vidět…
když přijde dětsko tak už to nejde.jen tím chci řict,že jsem se porodem změnila,mám zodpovědnost za dětsko.9měsícu jsem nosila dcerku v bříšku a je to nepopsatelny pocit.a tím take se o dcerku bojím,aby se ji třeba něco nestalo atd…svoji dcerku miluji z celého svého srdce,je to pro me to nejcennejši co mám…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
000slniecko0

pretoze to dieta bolo 9 mesiacov v matke a trosku dlhsie potrva kym bude vraviet ze to miminko bolia zubky apod. je to zvyk ale nie kazda mamka to vravi

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek