Lů18

Co si myslíte o dnešních dětech?

Co si myslíte o dnešních dětech? Třeba když vidíte 6leté dítě, které má v ruce iPhone, nebo když vidíte matku s dítětem v obchodě a to tam dělá neskutečné scény, protože chce, aby mu jeho matka něco koupila, řve na ni, nadává jí, apod. a ona mu to koupí? … nebo když 13leté slečny chodí jak prostitutky, a stěžují si, jak je jeich přítel poslal k vodě, jak jim zničil celý život, jsou strašně smutné, tento žal zalévají alkoholem? Nebo když se chovají naprosto povýšenecky ke starším apod. … myslíte si, že dnešní doba (doba Facebooku, „luxusních“ mobilů, apod. kazí děti? .. mně je osobně 20 let, ale to, co předvádí dnešní děti, to já bych si ani nemohla dovolit, první mobil jsem měla až v 5. třídě, a ještě to byla slavná Nokia 3310, notebook jsem dostala až v 15 letech, když sem byla přijatá na SŠ, a svoje dětství sem trávila venku… úplně mě to připomíná to, že dřív když dítě dostalo špatnou známku rodič vynadal dítěti, dnes jde rodič vynadat učiteli… Myslíte si to také, nebo máte jiný názor? :)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Naprostý souhlas s tebou.
Jsou to rozmazlení parchanti, neumí pozdravit, oni jsou vše a ostatní jsou hov..na.
Bohužel je to tak.
Nedávno jsem viděl malou holčičku, kulicha na hlavě, tašku na zádech, sotva ji unesla, ale hlavně mobila v ruce. Mobil velkej jak televize.
Hele Lů18, pamatuješ šipky na chodníku – hledání pokladu? Pamatuješ sáňkování? Pamatuješ, že když jsi potkala kámoše nebo kámošku s rodiči, zdravilo se – dobrý den, ahoj. Dnes jen čau a rodič, ten prostě neexistuje.

Další odpovědi
zjentek

Nejspíš je to věkem, ale mezi tebou „zmiňovanýma“ a tvým osobním příběhem nějak postrádám zásadní rozdíl.

led

To, čo si naši rodičia mysleli o nás. Boli sme iní, keď sme začali prijímať výdobytky doby, uvoľňovanie sovietského-korzetu?
Je pravda, že nové technológie spojené s uvoľňovaním medziľudským vzťahom veľa kladného nepriniesli, na jednej strane sa získala možnosť nadväzovania „priateľstiev“ na diaľku, na druhej zase došlo k postupnému ochudobňovanie blízkych vzťahov. Je smutné, ak si dvaja ľudia nedokážu povedať z očí do očí, ale používajú na to sms a rôzne emotikony.
Aj pri čítaní krátkych sms textov dokážu vydržať nekonečne dlho, ale nedokážu prečítať hoc jednu celú stranu knihy (pokiaľ to nie je vkladná knižka, alebo výpis z účtu milovanej osoby.)

Drap

Děti jsou stále stejné. To co píšeš je jen nedůslednost a nezájem ve výchově. Já jsem měl první mobil v 35 a taky jsem spokojeně vyrostl.

anonym

Za to, jak se dnešní děti chovají, vyjadřují, oblékají, učí, spolupracují… nemůžou rodiče či škola, ale zákony, které chrání děti ze všech stran a ony si to jsou vědomi, zneužívají to a proto si můžou dělat to, co se jim zlíbí. Uvedu jeden z tisíců příkladu: 12-ti letý(á) napadne nožem starší, nemohoucí osobu, způsobí ji těžké zranění, ale policie, pro věk útočníka, případ odloží, protože se jedná o nezletilce. Kde to sakra jsme? Okamžitě bych parchanta lifroval do polepšovny do plnoletosti a po její dovršení zavřít do kriminálu!

Kelt

Děti jsou vychovávány materiálně a k soutěživosti. Nejsou vychovávány k vyšším hodnotám a nepřemýšlejí nad tím, proč mít mobil, vztah a pod. Má to ten druhý a tak to chtějí mít také. A neříkej, že jsi byla ideální dítě, že tě rodiče nenapomínali. To co vidíš a popisuješ je špička ledovce.

anonym

Vše je evoluční experiment a čas chybné eliminuje a správné zde ponechá, člověk je jenom loutkou která není pánem ve svém tělesném domě.

Agneta

►„matku s dítětem v obchodě a to tam dělá neskutečné scény,“
►„nebo, když 13-leté slečny chodí jak“
►„nebo, když se chovají naprosto povýšenecky nad starší“
►„dnes jde rodič vynadat učiteli“

A neměla bys být spíš vdaná – než vstávat uplakaná? :DDD

Šidlo

dnešné deti sú také, ako dnešní rodičia…a všeobecne dospelí vrátane dôchodcov

nemyslite si, aj kedysi boli deti spratci, ale len ak rodičia boli ,,riadne kádre" alebo proste bohatí.....a tiež kdejaký náměstek išiel do školy vynadať učiteľovi

a mne dali mobil až v 12 a notebook v 16! gloriola je moja!

najprv hľadte na svoje etické princípy a ich dodržiavanie a potom ukazujte prstom na iných

ivzez

Ty děti za to až tak nemůžou,
ale nepřejte si vědět,
co si myslím o jejich rodičích…

xxx3

tak podobné nářky jsem slyšel už mockrát a před mnoha lety se týkaly také mojí generace.