autacek

Je v souladu s etiketou hýkat radostí ?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se to vezme. Ale projevy hýkání nejsou v souladu s etiketou.

  1. Může jít třeba o radost škodolibou, radost z nesnází druhého. V tomto případě se použije význam slovesa hýkat = na někoho volat „hý“, protože jde o potupu, zesměšnění.
  2. Dotyčný může hýkat, vykřikovat radostí, být bezprostřední, ale jde o projev, který patří jen do soukromí.

.

Další odpovědi
Pájo

Ano, ale po celou dobu radostného hýkání je nutné si držet před ústy bílý kapesníček a tlumit jím obratně veškeré vznikající zvuky tak, aby se nešířily do okolí a nepohoršovaly tak přítomnou společnost… rameny se doporučuje otřásat pouze minimálně.
Hýká-li v „dobré společnosti“ žena s větším poprsím, potřebuje takové kapesníčky dva, přičemž tím v pravé ruce si zakrývá a utěsňuje ústa a druhým v ruce levé sobě zakrývá dekolt a stejnou rukou v případě potřeby přidržuje rozpohybovaná ňadra…
(humor)
;)

mosoj

Hýkat nesmí ale připočůrat se může.

RyuzakiKate

Heh, já se teda řídím aforismem, který říká, že umlčet nadšení v jakémkoliv okamžiku je naprosto špatně :)