Gus_Fring

Je tu někdo, kdo sbírá mince či bankovky?

Ať už domácí, ze zahraničí, podle roku vydání anebo podle něčeho jiného.

A pokud ano, jak to skladujete? Do čeho to vkládáte a jak si to poznamenáváte? Jak si mince/bankovky třídíte?

Odpovědi
Rokio

Nesbírám mince, ani bankovky, ale mám v příručním trezoru několik mincí bez peněžní hodnoty a starou padesátikorunu. Nejsem ale žádný sběratel.

paul1

Sbírám bankovky i mince, mince mám pobalené do papírků a v krabičkách, bankovky v sešitech. Kdovíjaká velká sbírka to není, taková všehochuť.

da ny

Sbírám jen do prasátka ;D
Zlaý rubl a kopějku dostaly děti od pradědy. Zabalené v jemném papírku a v krabičce. Zlaté dukáty Svatováclavské (z první republiky), má už 25 let, někdo jiný, snad ve sbírce.
Bratranec podědil váček, dnes už má baráček.
Známý má mince v zasunuté v boxíku a ty „méně cenné zasunuté v plastových pouzdrech (jako poštovná známky).
https://www.zitra-doma.cz/34564-box-na-mince-20-policek-do-50-x-50-mm.html

Kazatel

Sbírám jenom platnou měnu. Občas přehazuji vidlema, aby nechytla plíseň.

Gus_Fring

Rokio: A proč jsi si je tedy schovával?