Kepler

Je Rusko agresor?

Nejen v souvislosti s posledními událostmi – námořními incidenty. Různé provokace ruských stíhaček i proti zemím NATO, obrovské manévry, atd. Co za tím stojí?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že druhá strana /NATO/co se provokací , incidentů a i manévrů týká, je podstatně aktivnější.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, já nevím, ale neslyšel jsem o tom, že by Rusko pořádalo manévry u LA, zato NATO jim je pořádá hned u nosu furt …a jestli je do Rusáků provokace, že ve svejch vodách narazí do lodě, nechtěl bych vidět, jak by v podobný situaci reagovaly USA …

… co zatím stojí ??? copak nesleduješ dění ??? jestliže USA chtěj vypovědět smlouvu o zbrojení, aby mohly utrácet prachy za armádu, musej to doma nějak zdůvodnit, a co jinýho se jim hodí do krámu, než Ruskej agresor … Ukrajina je v tom nevině, ža špagáty tahaj jinde, ta jen skáče, jak USA píská …

… no, co jsem povídal ??? (Ukrajinský parlament dnes po schválení dekretu o válečném stavu přijal rezoluci, která vyzývá námořní mocnosti, aby do regionu Černého a Azovského moře vyslaly bojová plavidla s cílem odvrátit další ruskou eskalaci napětí. https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/konflikt-v-cernem-mori-eskaluje-napeti-ukrajina-bude-hlasovat-o-stannem-pravu-rusko-hovori-o-provokaci-61216?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp ; https://www.e15­.cz/zahranicni/ky­jev-vyzval-namorni-mocnosti-k-vyslani-bojovych-plavidel-do-cerneho-a-azovskeho-more-1353979?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=z-boxiku ) … o tohle přeci šlo: dostat USA legálně Rusům na dvorek …

mosoj

Agresor je zcela nepochybně USA. Vše co vidím a slyším, mně v tom utvrzuje.

Keplere semele tě to stejně jako ostatní.

Henry1660

Úhel pohledu.

Ovšem třeba je agresor Ukrajina a třeba taky ne…

Z mého pohledu jsou Ukrajinci Rusové (mají k sobě blíž než Češi a Slováci).

dudu

Ano je agresor a vždy bylo, ale trochu se chová jako dítě. Když mu rázně nenastavíte hranice, neustále zkouší až kam ho necháte zajít.

autacek

Myslím, že pravý agresor je na druhé straně barikády.

aliendrone

Zkraje jsem už nechtěl nosit dříví do lesa, McMerkurion to vystihl dostatečně, jenže…

Nedělám si iluze o „hodných nešťastných Rusech“, ale doslova DEMENTNĚ NEKONZISTENTNÍ zahraniční politka USA je příčinou naprosté většiny současných průšvihů! Svrhneme Kaddáfího – HURÁ! A místo relativně stabilního režimu v oblasti na jihu Evropy teď máme islámisty – to je výhra! Zameteme s Talibanem! KOLIK let už „vítězí“ amíci v Afghánistánu? A MY na to DOPLÁCÍME – proboha řekni mně JAKÉ veledůležité zájmy v Afgánu máme, že tam musíme cpát tučné miliardy a vydržovat armádu? (to po nás nechtěl ani Brežněv!!!) Nebo třeba 2. válka proti Saddámovi – dnes už nikoho nezajímá (i když to všichni vědí a nikdo nezpochybňuje!!), že to byla svévolná LOUPEŽNÁ AGRESE (a Irák bude ještě za „osvobození“ platit úsluhami i penězi přinejmenším dalších 100 let)!

Podobné strkání hlav do písku (přehlížení zločinů USA) je NEBEZPEČNÉ! Buďme rádi za „ruského agresora“!!! Venkoncem ono to už dnes vypadá tak, že se v budoucnu mnozí ještě RÁDI A DOBROVOLNĚ (a dost možná i s prosíkem!!!) odstěhují z budoucí multikulturně dem(ent)okratické Evropy na Sibiř! ;) :D :D

Arne1

Vždycky záleží na úhlu pohledu.

Kryšpín

Jak pro koho, generál Pavel tvrdí největší nebezpečí je z Ruska jsou největší agresoři, na př. portál Argument, nebo Vaidal Club, příp. Výzkumné služby kongresu uvádějí, – USA počet vojenských intervencí v letech 1950–1999 jenom 111 od roku 2000 do 2017 malinko více 126. Třeba Korea a Vietnam, Irák, Afganistán není zrovna za kvalitní ukázku.

Rusko nevím odhadem je tam Maďarsko, Polsko, Československo, Afganistán, Čečensko, Gruzie, Krym, Syrie a další, ale odhadem počet za USA pokulhává.

hapiky

Jen hlupák by vyprovokoval incident, když by hrozilo zablokování průlivu.
Rus se snaží všemi prostředky srazit Ukrajinu na kolena.

Kepler

alien: to s tím Brežněvem snad nemyslíš vážně? Brežněv po nás chtěl nic menšího, než povinnou vojenskou službu (200 000 vojáků), počty tanků byly v tisících (dnes něco přes 100), z rozpočtu šlo na armádu několikrát více. Za hranice nás sice neposílal (tam si stačil sám), ale neváhal proti nám poslat skoro celou Varšavskou smlouvu. Dnešní Rusové nejsou o nic lepší, serou se do Sýrie, vojensky podporují i jiné státy. Jasně, amíci jsou stejní xindlové.

aliendrone

200 000 vojáků jsme měli i za Masaryka, takže co jako? ;) :D :D
A že sem poslal na ochranu svých zájmů Varšavskou smlouvu? NJN – každý si chrání své zájmy, neboj nic, kdyby to u náš měli havloidní dem(ent)okraté OPRAVDU nahnuté, přijde nás tentokrát osvobodit/zachránit nám „demoratické svobody“ Jůes army spolu s NATO, to se vsaď! ;) :D :D

Není to ode mne obhajoba Rusů Keplere (nedělám si iluze o jejich tradiční velmocenské politicie), ale KRITIKA AMERIČANŮ, kteří v porovnání s Rusákma jsou mnohem větší dobytek (a to včetně jejich nejhorší – tedy bolševické – varianty!)

Pokud se podívám na poslední čtvrt století, tak prostě NEMŮŽU jinak, než konstatovat: „Za 90% průserů ve světě mohou USA a jejich politika!!!“

Kepler

No jo, za Masaryka to bylo nutností, mír byl pofiderní a na čerstvě vzniklou republiku si brousili zuby jak Němci, tak i Poláci. Jde o to. že DNES máme těch vojáků o 1 řád méně. 90% průserů na světě nemá na svědomí USA, ale různí islamisté, vzbouřenci a podobná pakáž. Kdo jiný, než USA by jim zatnul tipec? Nedivím se, že po 11. záři jsou pěkně nasraní a vyhlásili válku terorismu. Pravda, nejsou to jen teroristé, po kom jdou, ale taková už je velmocenská politika. Jak jsem už napsal, USA a Rusové si nemají co vyčítat, oba jsou stejní. Takhle aspoň existuje jakás takás rovnováha a rozpoutat něco většího si nikdo netroufne.

aliendrone

A KDE byli ti islamisté za Kaddáfího, no kde? A kde byli ti islamisté, než amíci začali podporovat opoziční protisadatovské VZBOUŘENCE v Sýrii? Kde byli ti islamisté, než je začali podporovat v Afghánistánu? To si děláš ze mně kozy? ;) :D :D

Chceš abych tleskal tomu, že amíci založí požár, který pak ( i s naší pomocí) hasí? ROFL!!! :D :D

Kepler

Amíci a Rusové si nemají co vyčítat, prostě je to hra velmocí a prosazování vlastních zájmů. Nevím ale, že by si amíci nějaké území ponechali a okupovali. Na rozdíl od Rusů. Že to nechápe třeba takový Mosoj, na tom není nic zvláštního. Ale znepokojuje mně to náhlé rusofilství u nás, jako by všichni zapomněli co nám udělali v r. 68.

Palpatine

To mě třeba znepokojuje taky. Rádoby vlastenci, kteří se zastávají Ruska do morku kostí. Zapomínají na minulost a nejraději by byli součástí nějaké Ruské říše. A na rok 68 nezapomněli. Naopak to skutečně považují za „osvobození“. Jsou to blázni. Naštěstí mladší generace taková rusofilní není. Ale u nich je problém zase v jiných směrech.

Mc Merkurion

… no jo, to máš pravdu, voni amíci jim nechaj na oko volnost, ale co se týče ostatního, bez nich si ani neupr*** …

Kepler

Někdo něco slyšel nebo četl o provokacích Ukrajinců ve světě? Asi mi něco uniklo.

Henry1660

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/490245-ukrajina-provokuje-ohradilo-se-rusko-a-varovalo-pred-eskalaci.html

:DDDDDDDDD Z pohledu Ruska.

Kepler

No, pravdu se asi nedozvíme, Rusové vždycky všechn. Takový malý Hitlero převraceli o 180, všechno popírají a nic nepřiznají. Ale Putin mi přijde nebezpečný. Nejdřív anexe Krymu stejně jako u nás pohraničí a pak přijde otevřená okupace. Kdo to to nevidí, tak si nevidí ani na špičku nosu a mám silné podezření že jde o blbce.

dr.luha

Krym byl před „anexí“ autonomní republikou s vlastním parlamentem a ústavou. V referendu si velkou většinou odhlasovali připojení k Rusku. Mezinárodní pozorovatelé neshledali žádné nedostatky ani problémy během referenda. To ten váš ČT „kanál“ 24 zřejmě zapomněl odvysílat. Všichni se těšili, že tam vtrhne ukrajinský Pravý sektor (novodobý banderovci) a začne tam vraždit lidi jak na běžícím páse. Bohudík jim to nevyšlo.

Henry1660

No, víc nebezpečný než Putin může být Erdogan, ještě víc Trump a ještě víc Kim Čong-un a spousta dalších.

Anexi Krymu nevidím nijak zvlášť jako nějaký zločin.
Mno, ale žádný prezident ani premiér, kdekoli na světě, nemá mé sympatije.