mandat

Přežila by naše republika, kdyby Rusko zničilo jadernými raketami USA?

Doplňuji:
fcoop: V reakci na co myslíš že jsem se ptal? Myslím to tak, že by opravdu z USA zbyl ten popel a nic jiného.

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě ´trpíš´ přehnanými představami, kterými sebe (i ´nás´) utěšovali komunisté…
V zásadě neexistuje možnost vyhrané globální jaderné války – tedy „kdyby Rusko zničilo jadernými raketami USA“, USA zase (v ´mezidobí´) zničí Rusko (nebo jiného agresora). V komplexním důsledku by to znamenalo takové klimatické změny, že by – pravděpodobně, z dnešních živočichů přežil opravdu málokterý…
___
I kdybych přijal (jakože logicky nepřijímám) variantu, že by se nějaké ´velmoci´ podařilo zničit ´tu druhou´ eufemisticky vyjádřeno ´chirurgickým řezem´ – a tak by biosféra nebyla narušena fatálně, zapomeň na variantu další existence ČR – po každém konfliktu dochází k přerozdělení moci – a naše republika opravdu není mocností, která by do toho mohla ´mluvit´.
___
BTW – ptal ses spíše na důsledky (otevřeného konfliktu) politické či ekologické??
😉

Další odpovědi
led

V prípade vyššej tonáže jadrových spádov, by sa narušula ekologická rovnováha so zničujúcimi následkami. A to bez ohľadu na to, kde na Zemi by jadrové bomby vybuchovali.

fcoop

Ty myslíš,že by si Amíci povzdechli:„No co se dá dělat“ a nechali by to jen tak?

Přežili by jen škorpióni a řasy v chladicích věžích atomových elektráren.

Buď si jist,že někde v silu je raketka a má na sobě nápis „Praha“.
A živí by záviděli mrtvým.
Doplňuji:
Z USA zbude radioaktivní popel, pohrozil jaderným útokem ruský moderátor........

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/330629-z-usa-zbude-radioaktivni-popel-pohrozil-jadernym-utokem-rusky-moderator.html

suaeda

Bohužel co lidstvo vynalezlo jaderné zbraně, tak je schopno se kompletně vyhladit. V nedávných dějinách už nastaly kritické okamžiky, kdy k tomu chybělo kousek. Viz „Karibská krize“ ad. Naštěstí si to obě velmoci a snad i další země, které vlastní jaderný potenciál uvědomují a budou jednat s rozvahou i dále.
Z mé odpovědi vyplývá i odpověď. Jakmile by jedna velmoc začala používat tento typ zbraní, tak ti druzí by začali oplácet až by byla kompletně zničena celá zeměkoule.

mosoj

Jeden magor vedle druhého. No co s tím.

Hamon

USA by okamžitě odpálily rakety na Rusko. Rusko přidává rakety na Německo, Británii a Francii, kde dislokované jednotky úder opětují. Severní Korea napadne Jižní Koreu. Čína napadne Japonsko a nsáledně Oceáni. Afrika se mydlí navzájem. Nejlépe z toho vychází Jižní Amerika a Austrálie, ale spad zasáhe i je.

Pokud by něco zbylo, co by následovalo? Krach ekonomik. Není ekonomika – není výroba – nejsou výrobky – vracíme se do středověku, ne-li do pravěku.

Drap

V přépadě takovéhoto konfliktu lze předpokládat, že by nepřežil nikdo, nebo alespoň velmi málo lidí.

marci1

Jelikož je Ti 14 let, tak trochu Tvou otázku chápu. Jelikož je ČR členem NATO, kdyby jeden stát, který není členem NATO zaútočil jadernými zbraněmi na stát, který je v NATO, myslím, že by nepřežil nikdo. Snad potkani a škorpióni. Doufejme, že se nikdy nic takového nestane.

Bičiště

Nukleární válka je žádoucí, vyřešila by současné problémy lidstva. Radioaktivita není překážkou v pokračování jakéhokoliv života.Viz Černobylská oblast, tam po zamoření vzniká ráj na zemi, nebo v Japonsku – nukleární havarie po tsunami – žije se dál, a bylo to horší než v Černobylu. Např.v Černobylu už více jak dvě desítky let nepůsobí největší škůdce přírody – člověk, a vše se tam úspěšně rozvíjí, příroda vše recykluje – rostlinstvo, živočichové, dokonce tam semtam přežívají i lidé. Vzniká tam ráj , vědci to jezdí okukovat a zírají. Závěr – není nutné aby přežila republika – republika je jen úřední – politické uspořádání. Člověk přežije.

Emefej

Otázka nemá význam, protože vychází z nereálného předpokladu jaderného zničení pouze jedné země. Pokud by k tom došlo, bude zničeno všechno.

anonym

Logicky ano pokud by bomby spadly na USA a ne na nás.

Cooldan456

No jasně USA je od nás přece velmi daleko

Shady

jako součást NATO by jsme se stali taky terčem

Mc Merkurion

…kdyby k tomu došlo,dám ti jednu radu,jak se máš chovat při jaderným útoku: Pořádně se dívej,víckrát už to neuvidíš!

Reezo

Já myslím, že by Rusko a USA měli co dělat, aby to ustáli. Jenže pak by to mělo globální dopad pro všechny. Radiace se rozšíří po celé Zemy a může to dlouhodobě ovlivnit chod života na planetě. Všichni by jsme nakonec zemřeli nebo by jsme žili v takovích podmínkách, že by to nestálo za to žít. V ten moment bych si řekl, že se stydím, že jsem člověk.

Nakonec se stejně vyhladíme sami.

anonym

Shady – zase tak důležití, abychom „se stali tečem“, nejsme…
Až by přišla řada na tak ´významné´ spojence kterékoli velmoci, jakým je ČR, už by ´atomovky´ dávno nebyly ´ve hře´.
😉

zzzzz

No oni hlavně neví, kde ČR leží, a asi ani neví, že nějaká ČR existuje 🙂

Hamon

Pozor, čeští vojáci jsou ve světě vysoko hodnocení – zejm. chemici (možná nejlepší na světě) a 601. skupina speciálních sil (cvičí i s nejlepšími elitními skupinami světa). Takže zatímco u běžného člověka máš pravdu, mezi vojenskými specialisty už bych na to nesázel.

anonym

Rusové vědí, bohužel – pamatují si, koho okupovali a nebo odkud se, jako nechtění okupanti, museli stáhnout…
😉
S amíkama by to bylo jednodušší – pletou si nás s Černou horou a Čečnou (a s lecčíms okolo) – takže by se mohli i netrefit..
😉

zzzzz

Rusové by na google mapě hledali Československo 😁

arygnoc

Да. но тогда мы будем платить рубль и говорить по-русски.

anonym

Heléééé – arygnoc, nestrááááš!!!
😉

zzzzz

Tak jsem právě zjistila, že už jsem zapomněla azbuku 🙂

gagaga

:))) ja si to musela dat do prekladace ! :)

  • iv-

zzzzz

  • iv- vy mě vždy potěšíte, alespoň si tu nepřipadám sama jako blondýna 🙂

arygnoc

ej ej, vy lingvistky!

ešteže viete, čo je to gúgl, bez neho stratené …

nič si z toho nerobte, za chvíľu ľudia nebudú vedieť ani čítať z mapy (to bude mela, keď „spadne“ gps) alebo si zistiť presný čas na ručičkových hodinkách.

;)

zzzzz

a co vám vyšlo?

gagaga

ze -iv- s bzzzzzzzz jsou nejhezci :)

led

arygnoc, ani ruština by vám nepomohla

arygnoc

tak to veru neviem – a priznám sa, ani sa mi to nechce zisťovať (teda to zažiť).

;)