Ellin

Je při hubnutí důležité hlídat si příjem kalorií celkově nebo je důležité mít vyvážený příjem sacharidů, tuků, bílkovin?

Ahoj, vím že obojí je důležité ale i tak mně zajímá zdali je lepší při hubnutí lehce přesáhnout příjem ale mít vyvážený poměr živin nebo se raději vejít do kalorického příjmu ale s tím že bude třeba nedostatek tuků atd..Předem děkuji za reakce

Odpovědi
Alesh

To je zas dotaz jak z nosu … 🙂

Jak zjistíš to „lehké“ přesáhnutí? Ty máš v sobě nějaký Joulemetr nebo co? 🙂
Postup by měl být přibližně tento:

  1. změříš se a zvážíš (obojí ráno, nalačno, vyčůraná, vykakaná)
  2. přes ideální koeficient pro hmotnost ženy (19–24) si vypočti ideální váhu
  3. na tuto hmotnost spočítáš ideální denní příjem vč. rozpadu na jednotlivé složky

Samozřejmě se to dodržuje ±, jeden den to třeba přešvihneš, tak si další den víc zasportuješ. Nějaké omezování na stravě valný smysl nemá, spíš si tím vypěstuješ nějakou poruchu příjmu potravy. Takže to chce hlavně rozum a moc to nehrotit.

Zdroj: http://www.chy­trazena.cz/bmi-index-muzi-versus-zeny-6105.html

beluška

ahoj, odpovím takhle.podívej se na Cordeus metabolic balance a můžeš jít do hubnutí pod dohledem (pokud tedy chceš zhubnout) Udělá se jídelníček dle tvé krve na míru. Vždy jsem byla štíhlá< ale v senior. věku blbnul metab.Za 5 měs.jsem dala dolů 20kg. Perfektní,. pohoda, žádný hlad a už vůbec ne chutě. A jsem opět jako proutek, perfektní, Také jsem tuto infor.získala od známé.Vše je přesně spočítáno, nemá to chybu.Peču,vařím, chutě nejsou, tělo dostává vyváženou a potřebnou stravu. A to je důležité.